شمار تلفات شهرآورد خونین آمریکای مرکزی به چهار نفر رسید

تهران- ایرنا- براساس تایید بیمارستان محل درمان مجروحان درگیری هواداران ۲ تیم شهرآورد هندوراس، مرگ یکی دیگر از آسیب‌دیدگان از شدت جراحات وارده، تعداد کشته های این حادثه به چهار نفر رساند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته اعلام کرد که بدنبال حمله به اتوبوس یک تیم فوتبال در آمریکای مرکزی در آستانه شهرآوردی در تگوسیگالپا پایتخت هندوراس و درگیری هواداران ۲ تیم، دست کم سه نفر کشته و سه بازیکن نیز به شدت مجروح شدند.

رسیدن خبر حمله به اتوبوس تیم موتاگوآ، هواداران این تیم و حریف آنها یعنی دیپورتیوو اُلمپیا را چه داخل و چه خارج از ورزشگاه به جان یکدیگر انداخت و پلیس نیز برای متفرق کردن جمعیت مجبور به استفاده از گاز اشک‌آور شد.

سنگ‌های پرتاب شده توسط مهاجمان به اتوبوس مذکور نیز موجب مجروحیت «روبرتو موریرا» مدافع پاراگوئه‌ای، «جاناتان روگیِر» دروازه‌بان آرژانتینی و «امیلیو ایزاگوره» هافبک هندوراسی تیم موتاگوآ شد؛ ایزاگورا همواره یکی از پایه‌های اصلی تیم ملی هندوراس در جام جهانی بوده و عمده دوران فوتبالی خود را در باشگاه سلتیک اسکاتلند سپری کرده است.

براساس تایید بیمارستان، نفر چهارم به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است؛ این در حالی است که شرایط سایر مجروحان پایدار اعلام شده است.

ورزشگاه محل برگزاری این بازی تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و هیچ تاریخی برای برگزاری مجدد بازی نیز از سوی سازمان لیگ این کشور اعلام نشده است.

هواداران این ۲ تیم، پیش‌تر نیز سابقه درگیری‌هایی از این دست را داشته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =