مرحله کتابخانه‌ای جشنواره قصه گویی در مهاباد پایان‌یافت

مهاباد- ایرنا- مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک مهاباد گفت: مرحله کتابخانه‌ای بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی این شهرستان با معرفی ۱۸ داستان برتر به کار خود پایان داد.

افسانه بازیار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این جشنواره بیش از ۶۰ شرکت کننده در ۲ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهاباد طی ۲ روز با هم رقابت کرده و در نهایت ۱۸ اثر برتر این کانون‌ها معرفی شدند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در سه گروه سنی «نوجوان»، «پدربزرگ و مادربزرگ» و «پدر و مادر» قصه‌های خود را در حضور داوران ارایه داده و آثار برتر به مرحله استانی به میزبانی ماکو ارسال خواهند شد.

وی با بیان اینکه فرهنگ قصه‌گویی و استفاده از ابزار داستان برای آموزش و تربیت نسل های نو یکی از فرهنگ‌های کهن و دیرین جامعه ایرانی است، اظهار داشت: سال گذشته نیز شهرستان مهاباد سه نماینده قصه گو در مرحله استانی داشته که توانستند به مرحله منطقه‌ای راه یابند.  

آذر امسال بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه‌گویی با شعار «آینده ساختنی است» در تهران برگزار می‌شود.

۲۳ مرکز ثابت و ۱۰ مرکز سیار، روستایی و پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آذربایجان‌غربی فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی را در قالب ۴۰ نوع برنامه با محوریت ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه کتاب ارائه می کنند.  

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی به ۶۰ هزار عضو این نهاد خدمات ارایه می کند.

مهاباد دارای ۲ واحد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.  

۹۹۰۳/۳۰۲۰/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =