۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۸
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83443059
۰ نفر

برچسب‌ها

سوق دادن واقفان به سوی نیازهای جدید جامعه ضروری است

کرمان - ایرنا - به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تبیین و گسترش فرهنگ وقف از سوی رسانه ها به ویژه رسانه های نوین، سوق دادن واقفان به سوی نیازهای جدید، احیای موقوفات رها شده و نظارت بر حسن اجرای وقف و موقوفات مهمترین وظیفه مدیران حوزه اوقاف و سایر افراد است و همه ما باید در این زمینه امانت دار باشیم.

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز دوشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان افزود: اوقاف و امور خیریه در سه حوزه قرآن، عترت و وقف تلاش می کند.

وی ادامه داد: حفظ و حراست از نیت واقفین و شفاف سازی عملکرد موقوفات از مهمترین وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه به شمار می رود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: آثار مثبت وقف در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه رفع فقر و محرومیت و ایجاد اشتغال و کارآفرینی موجب می شود همه به این حوزه کمک کرده و در این راستا از هیچ کمکی دریغ نکنیم.

بصیری با بیان این مطلب که استان کرمان با دارا بودن ۲۱۸ بقاع متبرکه از جمله ۲۸ بقعه شاخص، دومین استان کشور در این زمینه به شمار می رود، خاطرنشان کرد: استان کرمان در میزان درآمد موقوفات جزء رتبه های برتر کشوری قرار دارد.

وی تصریح کرد: کار کردن در نظام مقدس جمهوری اسلامی، یک ارزش و افتخار است و هر کس در هر پست و مسئولیتی باید کار خود را با علاقه و انگیزه دنبال کرده و الگو و سرمشقی برای آیندگان باشد.

وی از کرمان به عنوان استانی پهناور با تعدد رقبات و موقوفات یاد کرد و گفت: کار در حوزه اوقاف و امور خیریه در استان کرمان با سختی هایی روبرو است که امیدواریم مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان کرمان در این راستا به موفقیت های هر چه بیشتری دست یابد.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =