۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۹
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83443027
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور چهار کشور در رقابت های اسکی روی چمن البرز

کرج - ایرنا - حضور ورزشکاران چهار کشور در رقابت های اسکی روی چمن  قهرمانی جهان و کاپ جوانان به میزبانی پیست بین المللی دیزین استان البرز قطعی شد.

صادق کلهر رئیس کمیته جوانان فدراسیون اسکی  روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا  اظهار داشت: در این دوره از رقابت ها ۲۰ ورزشکار از کشورهای اتریش، ایتالیا، جمهوری چک و اسلواکی و ۲۱ ورزشکار ایرانی در ۲ بخش آقایان و بانوان حضور دارند.

ورزشکاران در رشته های مارپیچ سرعت، مارپیچ بزرگ و کوچک با یکدیگر به رقابت می پردازند.

رقابت های قهرمانی جهانی و کاپ جوانان جهان از سی و یکم مرداد جاری  تا پنجم شهریور ماه  به میزبانی پیست بین المللی دیزین برگزار می شود.

پیست بین المللی دیزین به عنوان یکی از جاذبه های ورزشی تفریحی البرز، بزرگترین پیست ایران و خاورمیانه بوده و در فصل سرد و گرم سال میزبان رقابت های کشوری و بین المللی است.

این پیست واقع در۷۰ کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، ۲ تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود.
ارتفاع این پیست بین ۲ هزار و ۶۵۰ تا سه هزار و ۶۰۰ متر و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین ۲ هتل، ۱۹ کلبه و پنج رستوران وجود دارد.
با شروع فصل سرما و ریزش برف، هر ساله شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی به میزبانی این پیست هستیم که نشان از ظرفیت های بالای پیست بین المللی دیزین دارد .
دوچرخه سواری کوهستان، تیراندازی با کمان، کایت سواری، باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی از دیگر جاذبه های این پیست بین المللی است.
همچنین اسکی روی چمن، نیمه دیگر بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه است که در صورت آشنا کردن هر چه بیشتر جوانان به ورزش اسکی روی چمن و ظرفیت های این پیست، می توان شاهد پرورش استعدادهای جدید بود.
بهترین زمان برای اسکی روی چمن در این پیست از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور است و اگر برف نبارد تا مهرماه هم امکان برگزاری مسابقات اسکی روی چمن در آن وجود دارد.

۷۴۱۴/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =