۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83443017
۰ نفر
ترامپ بار دیگر شبکه تلویزیونی محبوبش را به باد انتقاد گرفت

تهران - ایرنا - در پی انتشار نتایج یک نظرسنجی در آمریکا از سوی شبکه خبری فاکس نیوز که نشان می داد دونالد ترامپ در رقابت با نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت های خود را از دست داده و محبوبیتش رو به کاهش است ؛ ترامپ این شبکه مورد علاقه خود را باردیگر به باد انتقاد گرفت .

به گزارش تارنمای نشریه آمریکایی  پولیتیکو، ترامپ روز یکشنبه با انتقاد از فاکس نیوز گفت: اتفاقی برای فاکس نیوز رخ داده است. من اکنون به شما این را می گویم و از این موضوع خوشحال نیستم.

ترامپ که نتایج این نظرسنجی چندان به مذاق او خوش نیامده است ؛ به طعنه گفت : این شبکه تغییر کرده است.

وی در جمع خبرنگاران در ایالت نیوجرسی آمریکا با بیان این مطلب که «باور ندارد» که چنین نظرسنجی  منتشر شود  ، افزود: فاکس (نیوز) تغییر کرده و بدترین نظرسنجی ها درباره من را همیشه منتشر کرده است.

ترامپ همچنین از این که دموکرات ها، این شبکه خبری را از میزبانی یا تهیه برنامه های تلوزیونی درباره مناظره های انتخاباتی سال 2020 این حزب منع کرده اند، شکایت کرد و درباره ارتباط نظرسنجی ها با ریاست این شبکه آمریکایی گفت: من فکر می کنم که فاکس (نیوز) مرتکب اشتباهی بزرگ شده است.

انتقاد ترامپ بخشی از حملات گسترده تر او به یکی از اهداف محبوبش یعنی رسانه های خبری است. با این حال انتقادهای ترامپ از فاکس نیوز در ماه های اخیر به دلیل آنچه که ترامپ پوشش نامناسب اخبار و رویدادها قلمداد می کند، افزایش یافته است.

ترامپ همچنین با این شبکه خبری به دلیل زمان  اختصاص داده به میزگردهایی با نامزدهای دموکرات انتخابات در اوایل سال جاری میلادی دچار اختلاف شده است.

ترامپ همچنین از «خوان ویلیامز» تحلیلگر سیاسی فاکس نیوز انتقاد کرد و گفت او هیچ وقت نکته مثبتی را مطرح نکرده است.

او  پیشتر در توئیتی ویلیامز را فردی «احساساتی»،«کریه» و «متقلب» توصیف کرد.

نتایج نظرسنجی جدید فاکس نیوز نشان داد که محبوبیت ترامپ از 46 درصد در ژوئیه گذشته به 43 درصد کاهش یافته است.

 این نظرسنجی همچنین  حکایت از آن داشت، میزان مخالفت و عدم تایید عملکرد ترامپ با ۵ درصد افزایش نسبت به ماه گذشته به ۵۶ درصد رسیده و به حدنصاب مخالفت ۵۷ درصدی در اکتبر ۲۰۱۷ (مهر ماه ۱۳۹۶) نزدیک شده است.

این نظرسنجی در شرایط سیاسی حساسی در آمریکا در پی دو حادثه تیراندازی اوایل ماه جاری در این کشور انجام شده که به نظر می رسد یکی از آنها با انگیزه نژادپرستی انجام شده و انتقادهایی را متوجه ترامپ کرده است.

این درحالی است که تنها ۳۷ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی فاکس نیوز نحوه پاسخ ترامپ به این حوادث را تایید کرده اند و ۴۶ درصد نیز ابراز عقیده کرده اند که دولت وی امنیت آمریکا را با حوادث تیراندازی تضعیف کرده است. ۵۹ درصد از نمونه آماری از نحوه اداره امور کشور توسط ترامپ ابراز ناخشنودی کرده و همین تعداد نیز گفته اند که "رئیس جمهوری آمریکا در حال از هم پاشیدن کشور است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =