مدرسه ملی زیست فناوری در دوره‌های تابستان و زمستان برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مدرسه ملی زیست فناوری ایران به همت انستیتو پاستور ایران و با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دو دوره تابستانه و زمستانه و به دو صورت غیرحضوری (مجازی) و حضوری برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری مدرسه ملی زیست فناوری، افزایش مهارت‌آموزی و تکنیک‌آموزی دانش‌آموختگان علوم مرتبط با زیست فناوری است.

واکسن - مهندسی پروتئین، بیوتکنولوژِی محیط زیست، ذخایر ژنتیکی و بیو بانک، زیست فناوری صنعتی، رایانش زیستی و اقتصاد زیستی از محورهای دوره تابستانه این مدرسه است.

این دوره ویژه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری علوم پزشکی و علوم زیستی در سطح مقدماتی است و به صورت غیرحضوری (مجازی) در ۱۵ شهریور ماه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این رویداد علمی می‌توانند به سایت http://www.biotechcourse.com مراجعه کنند.

دبیر علمی مدرسه ملی زیست فناوری ایران و عضو هیئت علمی انستیتو پاستور ایران گفت: مدرسه ملی زیست فناوری ایران با هدف آشنا کردن محققان جوان با علوم زیستی که به خلق یا تولید ثروت منجر می‌شود، شروع به فعالیت کرده تا به جهت‌گیری ایده‌های نوین در علوم زیست فناوری در مسیر دانش‌بنیان شدن کمک کند.

داریوش نوروزیان اضافه کرد: با توجه به نیاز کشور به تولید هر چه بیشتر محصولات ملی و نوآورانه و با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری و شعار امسال، رونق تولید و معیشت مردم و با توجه به پتانسیل بالقوه فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی و زیست‌شناسی در تولید محصولات نوآورانه، مدرسه ملی زیست فناوری ایران می‌تواند نقش به سزایی در تحقق این مهم ایفا کند.

دکترای ژنتیک انسانی و دبیر اجرایی مدرسه ملی زیست فناوری ایران نیز توضیح داد: مدرسه ملی زیست فناوری ایران در دو دوره تابستانه و زمستانه و در دو سطح مقدماتی و پیشرفته با محورها و مباحث متفاوت در هر دوره، در ۱۵ شهریورماه و ۱۵ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

مجید مسگر طهرانی افزود: دوره تابستانه این رویداد علمی به صورت غیرحضوری ( مجازی) و دوره زمستانه به صورت حضوری همراه با کارگاه‌های جانبی خواهد بود، رویکرد مدرسه ملی زیست فناوری برای برگزاری مجازی دوره تابستانه، صرفه‌جویی در هزینه ایاب و ذهاب و اقامت برای شرکت‌کنندگان و انتقال دانش در یک سطح در سراسر ایران و دورترین نقاط کشور است.

وی بیان داشت: رویکرد آموزشی در ایران برای حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم باعث ایجاد نقص در دانشگاه‌های نسل دوم شده و این امر که آیا دانشگاه‌های نسل دو با کیفیت مطلوب ارائه می‌شوند یا خیر به فراموشی سپرده شده است.

به اعتقاد مسگر طهرانی، یکی از نواقص این گروه از دانشگاه‌ها ارائه نکردن آموزش‌های کافی و تکنیک‌های لازم به دانشجویان برای تبدیل ایده به محصول و ورود به فضای دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌هاست، مدرسه ملی زیست فناوری ایران با هدف آموزش این مهارت‌ها و تکنیک‌ها به علاقه‌مندان و دانش‌آموختگان رشته‌های مرتبط با زیست فناوری برپا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =