۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۵
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83443002
۰ نفر
سخت گیری های جدید آلمان برای مهاجران سوریه

تهران- ایرنا- وزیر کشور آلمان اعلام کرد که از این پس مهاجران سوریه ای که به دفعات به کشور خود سفر کنند، لغو پناهندگی می شوند.

«هورست زهوفر» وزیر کشور آلمان در گفت‌وگو با نشریه «بیلد آم‌ زونتاگ» اعلام کرد برلین در نظر دارد در مورد پناهجویان سوریه ای که برای اهداف شخصی یا گردشگری به دفعات به کشورشان سفر می‌کنند بیشتر سخت‌گیری کند.
به گفته وی کسی که به عنوان پناهنده سوری مرتب در سوریه به سر می‌برد نمی‌تواند مدعی شود که در کشورش تحت آزار و پیگرد قرار دارد از این رو آلمان باید موقعیت پناهندگی را از چنین کسی پس بگیرد.
زهوفر هشدار داد که اگر مسئولان اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی (BAMF) از موضوع سفر این پناهجویان به کشورشان آگاهی یابند، بلافاصله وضعیت پناهندگی آنان را لغو خواهند کرد.
وی با بیان این که اوضاع در سوریه تحت بررسی دائمی مسئولان قرار دارد، افزود: اگر شرایط اجازه دهد ما آن‌ها را باز خواهیم گرداند.
وزیر کشور آلمان به طور مشخص به افرادی اشاره کرد که پس از گریختن از جنگ داخلی در سوریه به طور مرتب برای دیدار با خانواده به کشورشان سفر می‌کنند یا تعطیلات خود را در آنجا می‌گذرانند.

زهوفر چند ماه پیش نیز درباره ضرورت قوانینی سختگیرانه‌تر در قبال پناهجویان و خواست خود مبنی بر تسهیل مقررات اخراج سریع‌تر پناهجویان از جمله تسریع استرداد پناهجویان مجرم و بزهکار، تاکید کرده بود.
بازداشت و نگهداری پناهجویانی که موظف به ترک آلمان شده‌اند در زندان تا زمان اخراج آنها از این کشور، از دیگر موضوعات مناقشه ‌برانگیزی است که وزیر کشور آلمان در راستای سیاست برخورد سختگیرانه‌تر با پناهجویان، خواستار اجرای آن شده است.
  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =