۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 908
کد خبر: 83442992
۰ نفر

برچسب‌ها

رسانه‌ها برای ارتقای اثرگذاری به هوش مصنوعی بیشتر بپردازند

تهران- ایرنا- رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ویژگی پرتکراری در فراورده‌های هوش مصنوعی بر استفاده از این دانش برای افزایش تاثیرگذاری رسانه‌ها تاکید کرد.

دکتر کمال خرازی روز دوشنبه (۲۸ مرداد) در آیین رونمایی از بخش زبان های روسی، اسپانیولی و فرانسوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری گفت: خبرنگاران رزمندگان انقلاب در صحنه رسانه و ابلاغ انقلاب هستند، امروزه فناوری های نوین روزبه روز در حال گسترده تر شدن است و نیروهای جوان در این حوزه سرمایه های عظیمی هستند که در اختیار رسانه هاست تا رسانه ها بتوانند در دنیای پررقابت امروز با استفاده از این فناوری نوین پیشرفته تر شوند.
وی به اهمیت مقوله هوش مصنوعی اشاره کرد و گفت: هوش مصنوعی به واسطه امکان تکرار در زمینه ارتباطات بسیار تاثیرگذار است؛ با اینکه تاثیرگذاری در ذهن ها بسیار پیچیده است. باید در این زمینه پیشرفت کنیم؛ چون ذهن انسان و مدل های ذهنی متفاوت است و قضاوت نیز بر اساس این مدل های مختلف صورت می گیرد، اگر ما از دریچه چشم آن انسان ها به مسائل نگاه نکنیم و نپردازیم اثرگذاری مدنظر حاصل نمی شود، این زمینه ای است که توصیه می شود بیشتر کار شود تا تاثیرگذاری رسانه ها افزایش یابد.
خرازی ادامه داد: رسانه های ملی و روزنامه های مختلف و پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبری در زمینه انتقال اخبار به جهان، به دلیل اهمیت انقلاب و نقش تاثیرگذار آن در دنیای معاصر، بسیار اهمیت دارند. اگر سیر تحولات جوامع را از ۵۰ سال پیش تا به حال بررسی کنیم می بینیم نه تنها ایران بلکه بسیاری کشورهای اسلامی بر اثر انقلاب ایران متحول شده اند. یکی از محورهای اصلی انقلاب آزادیخواهی و مبارزه با سلطه و نیز استقلال طلبی بود که در شعار انقلاب ملموس است.

 این ویژگی انقلاب به ویژه در کشورهایی که دنبال آزادی و استقلال هستند جذابیت زیادی دارد، ایران در حال حاصر مستقل ترین کشور جهان است. همه کشورها نوعی از وابستگی را دارند و به ویژه امروز با سیاست های آمریکا این نوع وابستگی ها بسیار گسترده تر شده است و علاوه بر اروپا برخی کشورهای عربی منطقه علاوه بر وابستگی با تحقیر از سوی آمریکا نیز روبرو هستند.

خرازی افزود: در چنین دنیایی جمهوری اسلامی با حکومت مستقل و ظرفیت های بالا به ویژه در زمینه نیروی انسانی توانسته خود را تثبیت کند و الگویی برای مسلمانان شود، سرنگونی پهباد آمریکایی و سکوت آنها و آزادسازی کشتی ایران پس از واکنش ما که در مخیله کسی نمی گنجید از جمله اسناد این مدعاست. این مقولات برای دنبال کنندگان آزادی بسیار جذاب است و ما از این دریچه می توانیم بر ذهن ها اثر گذاریم.

رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبری نقش مهمی در انتقال این اخبار و مقولات جذابی چون عظمت انقلاب و شعارهای انقلاب، شخصیت رهبری و نقش هدایت گر ارزشمند ایشان دارد. ظاهر قضیه از جمله تحریم، بد و بیراه و فحاشی دشمنان را نبینید؛ چون قلبا اذعان دارند با چه قدرتی روبه‌رو هستند.
این آیین با حضور محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران رسانه های داخلی و خارجی برگزار شد. بخش عربی و انگلیسی این پایگاه نیز در سال ۹۴ آغاز به کار کرده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =