شرکت گاز خراسان شمالی یکهزار و ۲۵۰ میلیارد ریال از صنایع طلب دارد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: این شرکت یکهزار و ۲۵۰ میلیارد ریال از مشترکان صنعتی این استان طلب دارد، بطوریکه برخی صنایع از ۱۰ سال گذشته بدهی‌ دارند.

به گزارش ایرنا، حسن رضا میربلوکی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فولاد اسفراین ۲۵۰ میلیارد ریال، صنایع آلومینیوم ۲۰ میلیارد ریال، کارخانه قند و شکر افزون بر ۴۰ میلیارد ریال، کوره اسفراین ۱۰ میلیارد ریال از جمله صنایعی هستند که به این شرکت بدهی دارند.

میربلوکی با بیان اینکه شرکت پتروشیمی هم اکنون بدهی ندارد گفت: تنها اختلاف کوچکی در میزان بدهی وجود دارد که آن نیز حل خواهد شد اما هیچ گله ای از این شرکت نداریم.

وی اظهار داشت: اما صنایعی که به شرکت گاز بدهی دارند متاسفانه برای پرداخت برنامه ای ندارند که این امر موجب برنامه ریزی نشدن برای آغاز برخی پروژه ها شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: ضریب نفوذ گاز استان در حوزه شهری هم اکنون ۱۰۰ درصد و روستایی ۹۹ درصد است در حالی که متوسط کشور در شاخص شهری ۹۶.۴ درصد و روستایی ۷۵.۳ درصد است.

۷۵ درصد مصرف گاز به صنعت تعلق دارد 

میربلوکی با بیان اینکه ۷۵ درصد مصرف گاز استان به صنعت تعلق دارد اظهار داشت: اشتغالزایی، بهبود چرخه تولید، گسترش صنایع، ایجاد ارزش افزوده و بهبود اقتصاد منطقه از جمله مزایای این امر است.

بهره برداری از ۶ طرح گاز رسانی 

میربلوکی با بیان اینکه در هفته دولت ۶ پروژه بهره برداری می شود افزود: تهیه مصالح و اجرای شبکه توزیع گاز و نصب انشعابات روستاهای فاز ۳ جرگلان در روستاهای اشتوت ساسان، اشتوت بالا، اشتوت پایین و آقرقایه با جمعیت بهره بردار روستایی ۴۴۷ خانوار به اعتبار ۱۶ میلیارد و ۹۵۶ میلیون ریال در این هفته به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: تهیه مصالح و اجرای شبکه توزیع گاز و نصب انشعابات روستای اسمی‌و دولان جمعیت بهره بردار روستایی ۸۰ خانوار به اعتبار یک میلیارد و ۶۷۲ میلیون ریال و گاز رسانی به روستای برج آقا با جمعیت بهره بردار روستایی ۱۹ خانوار به اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر پروژه های هفته دولت است.

میربلوکی برنامه های آتی گازرسانی و برنامه های در دست اقدام این شرکت را شامل خط انتقال تقویتی گرمه و جاجرم عنوان کرد و افزود: شروع عملیات اجرایی این طرح در شهریور امسال خواهد بود که ۷۰۰ میلیارد ریال برای این پروژه اختصاص یافته است.

وی طول این شبکه را ۵۸ کیلومتر عنوان کرد و گفت: این طرح با هدف تامین گاز مورد نیاز طرح توسعه آلومینای جاجرم، جلوگیری از افت فشار گاز شهرستان های گرمه و جاجرم در فصول سرد اجرا می شود.

با احتساب پروژه های هفته دولت هم اکنون ۸۳۸ روستای این استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha