۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۷
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83442956
۱ نفر

برچسب‌ها

شیر آسانسور هوشمند هیدرولیک در کرمان تولید شد

کرمان - ایرنا - به همت فناوران پارک علم و فناوری استان کرمان برای نخستین بار شیر آسانسور هوشمند هیدرولیک در کشور تولید و بومی سازی شد.

مدیرعامل شرکت آصف صنعت کیهان، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: شیر هیدرولیک  یکی از قطعات مهم صنعت آسانسور سازی است که در گذشته از کشورهای اروپایی نظیر آلمان وارد کشور می شد و به دلیل مشکلات ارزی و قیمتی واردات آن تعطیل شد و این صنعت را با مشکل روبرو کرد، اما اکنون فناوران پارک علم و فناوری  کرمان با دانش و تخصص خود توانستند این شیر را به صورت هوشمند طراحی، روانه بازار و جایگزین محصول خارجی کنند.

ایمان آصف ادامه داد: قیمت این محصول در سال ۹۷ به بالاترین حد آن یعنی به ۱۸ میلیون تومان رسید که توان خرید مصرف کنندگان را به شدت کاهش داد و برای مدتی هم  وارد کشور نشد از همین زمان بود که جرقه تولید این قطعه پرمصرف و کاربردی به ذهنم خطور کرد.

وی با اشاره به وجود دانش فنی ساخت این قطعه در کرمان اظهار داشت: پس از صرف چند ماه زمان، مطالعه و تحقیق بسیار توانستیم این شیر را با حمایت مادی و معنوی پارک علم و فناوری استان کرمان بومی سازی و مشکل نبود نمونه خارجی در بازار را با جایگزین کردن محصول ایرانی برای بسیاری از پروژه ها حل کنیم.

مدیرعامل شرکت آصف صنعت کیهان با اشاره به ویژگی ها و تمایزات این محصول با نمونه های مشابه خارجی تصریح کرد: قیمت نهایی محصول تولیده شده در شرکت آصف صنعت کیهان نصف نمونه خارجی است.

وی ادامه داد: ساده بودن سیستم در نحوه استفاده و بکارگیری ویژگی دیگر شیر آسانسور هوشمند هیدرولیک است، زیرا نمونه خارجی به صورت مکانیکی عمل می کند از پیچیدگی خاصی برخوردار است.

آصف گفت: عیب دیگر نمونه خارجی این است که با تغییر فصول و سرد و گرم شدن محیط که منجر به تغییر درجه حرارت می شود غلظت روغن هیدرولیک موجود در شیر تغییر می کرد و و موجب کارکرد نکردن درست سیستم می شد اما ما با هوشمند سازی این محصول این مشکل را برطرف کردیم.

وی تاکید کرد: پارک علم و فناوری کرمان بستر بسیار خوبی برای شرکتهای خلاق و نوپا است که می توانند در مرحله تولید اولیه و تامین منابع مالی خطر پذیر و شناخت دقیق بازار کمک شایانی به شرکتهای دانش بنیان نمایند.

۳۰۲۹/۷۴۳۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =