۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۸
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83442943
۰ نفر

برچسب‌ها

زیرساخت فرودگاه ایلام برای پرواز به نجف فراهم است

ایلام - ایرنا - سرپرست فرودگاه ایلام گفت: این فرودگاه ظرفیت و زیرساخت های لازم برای ایجاد پرواز در این خط هوایی خارجی(ایلام - نجف اشرف) را دارد.

محمدجواد یگانه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: استان ایلام مجوز انجام پرواز به نجف را دارد اما به علت کمبود مسافر این پرواز بجز ایام اربعین در طول سال انجام نمی گیرد.

وی گفت: در صورت راغب بودن شرکت های هواپیمایی فردوگاه شهدای ایلام زیرساخت های لازم را برای انجام این پروازها دارد.

سرپرست فرودگاه ایلام ادامه داد: در صورت تعداد زیاد متقاضی، فرودگاه شهدای ایلام افزایش ظرفیت پذیرش مسافر را در دستور کار قرار خواهد داد.

یگانه با بیان اینکه حجم زیادی از مسافران پروازهای خطوط هوایی ایلام را مسافران عراقی تشکیل داده اند، یادآور شد: به طور میانگین در هر پرواز ایلام - مشهد بین ۸۰ تا ۹۰ درصد و در پرواز ایلام - تهران حدود ۶۰ درصد مسافران را زائران عراقی تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: وجود این تعداد مسافر باعث شده که فرودگاه شهدای ایلام در زمره پرترددترین فرودگاه های کشور قرار بگیرد و همین امر اشتیاق ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی را برای حضور و فعالیت در ایلام افزایش می دهد.

وی افزود: مسافرانی که از تهران یا استان های دارای خط هوایی نجف هستند از استان مبدا به سمت فرودگاه نجف مسافرت کنند با توجه به بعد مسافت هزینه زیادی را در قالب پرواز بین المللی باید پرداخت کنند.

یگانه یادآور شد: اما همین مسافران اگر از طریق خط هوایی ایلام - نجف اقدام کنند هزینه کمتری را پرداخت می کنند چرا که از استان مبدا به ایلام هزینه سفر داخلی و اندک است و از ایلام به نجف به خاطر بعد مسافت نیز هزینه پرواز بین المللی کمتر از استان مبدا محاسبه می شود.

اولین پرواز ایلام_نجف  اربعین سال۹۵ با گنجایش پرواز ۴۵ نفر انجام شد.

در حال حاضر روزهای یکشنبه، چهارشنبه و جمعه مسافران امکان تردد هوایی در مسیر ایلام - مشهد را دارند و در تمام طول هفته پرواز مسیر ایلام - تهران نیز انجام می گیرد.

3032/6034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =