۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۳
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83442899
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۲ حزب سیاسی در مشهد روند قانونی فعالیت را طی نکرده اند

مشهد-ایرنا- فرایند قانونی تاسیس دفاتر نمایندگی احزاب سیاسی در مشهد تاکنون توسط ۲۲ حزب تکمیل نشده است. بر این اساس هم اینک ۳۶ حزب از مجموع ۵۸ حزب و دفتر نمایندگی احزاب در این شهرستان روند قانونی لازم را طی کرده اند.

معاون سیاسی فرماندار مشهد روز دوشنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا به تغییر "قانون تاسیس دفتر نمایندگی احزاب در شهرستانها" از سال ۱۳۹۶ اشاره و بیان کرد: بر این اساس تاسیس دفتر شهرستانی احزاب سیاسی تنها نیازمند معرفی نماینده توسط حزب مرکزی است.

حیدر خوش نیت افزود: نامه درخواست تاسیس دفتر از سوی حزب مرکزی، موافقت کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با تشکیل حزب مرکزی، مرامنامه حزب، مشخصات فردی نماینده و آدرس دفتر نمایندگی شهرستان از جمله مواردی است که باید به فرمانداری ها برای تاسیس دفتر حزب ارائه شود.

وی در خصوص فعالیت ۵۸ حزب در مشهد گفت: معمولا فعالیت و نشست های هفتگی احزاب به صورت منظم انجام می شود اما نشست ها و همایش های عمومی آنها در مشهد ضعیف است و فعلا احزاب در خواب پیش از انتخابات به سر می برند.

۵۸ حزب کشوری و استانی در شهرستان ۳.۵ میلیون نفری مشهد فعالیت دارند.

مشهد به عنوان دومین کلانشهر کشور پایگاه برخی احزاب، گروه ها و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری طی انتخابات ادوار گذشته بوده است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

۳۲۲۱/۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =