معاون اول قوه قضائیه: تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم

بیرجند - ایرنا - معاون اول قوه قضائیه گفت: باید نظام قضایی در تراز قضای اسلامی داشته باشیم و همه در ۴۰ سال گذشته تلاش کردند اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: از خداوند می‌خواهیم در جهت خواست همه انبیا که تحقق  و گسترش عدالت است به ما توفیق دهد تا در خدمت بی منت و خالصانه به مردم موفق باشیم.

وی اظهار داشت: روز عید غدیر بزرگ‌ترین روز برای همه بشریت و نه تنها فقط برای شیعه و مسلمانان است و این روز را به همه تبریک می‌گوییم.

وی گفت: از خداوند می‌خواهیم که عاقبت همه ما را ختم به خیر کند و ما را از شیعیان راستین امیرالمومنین (ع) قرار دهد، به برکت انفاس قدسیه حضرت امام خمینی (ره) در ۴۰ سال پیش تا حدودی دین اسلام احیا شد و آنچه منویات همه انبیا بود تا حدودی تحقق پیدا کرد.

معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: مدیرکل سابق دادگستری خراسان جنوبی سال های زیادی در این استان خدمت کرد و به دلیل بعضی مشکلات شخصی، خانوادگی و مریضی که دارند و در این روز دعا می‌کنیم همه بیماران به ویژه بیمار ایشان را خداوند شفای عاجل عنایت کند، اصرار بر بازنشستگی داشتند.

 محسنی اژه‌ای گفت: آقای رئیسی و بنده تلاش کردیم که ایشان بماند یا به مشهد بیاید و در کارهای غیرمدیریتی فعالیت کند و هنوز بر این باور هستیم اما اصرار ایشان بر بازنشستگی است تا مدتی به مسائل خانوادگی خود برسند و خانواده هم بر گردن ایشان حقی دارند و وقتی جابه جا شوند فردی مناسب این استان را باید انتخاب می کردیم.

وی افزود: مردم خراسان جنوبی مردمی خوب و آرام هستند و تلاش کردیم فردی که بتواند وظیفه سنگینی که بر دوش قوه قضائیه است را حمل کند برای این استان انتخاب کنیم که ایشان حجت‌الاسلام حمیدی که یک روحانی دلسوز بوده و آشنا به امور قضایی است و ۲۱ سال در سیستان و بلوچستان خدمت کرده را انتخاب کردند که از خداوند توفیق روزافزون برای ایشان آرزومندم.

رئیس کل سابق دادگستری خراسان جنوبی هم گفت: سه دهه در این استان خدمت کردم و در انجام وظایف سازمانی خود ممکن است قصوری از بنده سرزده باشد که از همه این کوتاهی‌ها حلالیت می‌طلبم.

علیرضا صیفی افزود: برای رئیس کل جدید دادگستری خراسان جنوبی هم آرزوی توفیق دارم.

معاون اول قوه قضاییه عصر یکشنبه برای دیدار با مسئولان استان و معرفی رئیس کل جدید دادگستری خراسان جنوبی وارد بیرجند شد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، دیدار با چهره‌های شاخص استانی و سخنرانی درخصوص گام دوم انقلاب اسلامی و موضوعات مرتبط با قوه قضاییه از دیگر برنامه‌های روز دوم سفر محسنی اژه‌ای به خراسان جنوبی است.  
 
امروز با حضور معاون اول قوه قضائیه و مسئولان استانی از خدمات «علیرضا صیفی» قدردانی و حجت الاسلام «ابراهیم حمیدی» به عنوان رئیس کل جدید دادگستری خراسان جنوبی معرفی می‌شود.

 ۷۵۵۹ * ۶۰۵۴