بیشترین فعالیت سمن های کرمانی در بخش آسیب های اجتماعی است

کرمان - ایرنا - به گفته فرماندار کرمان بیشترین فعالیت سازمان های مردم نهاد در این شهرستان در بخش پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علی بابایی در دیدار با مسئولان تعدادی از تشکل های غیردولتی و سازمانهای مردم نهاد، هفته تشکلها و مشارکتهای اجتماعی را فرصتی برای آشنایی و نزدیکی بیشتر دستگاهها و نهادهای دولتی و مردم با فعالیتهای سازمانهای مردم نهاد دانست و افزود: در حوزه های مختلف، مشکلاتی وجود دارد که بخش زیادی از آنها می تواند توسط سمن ها مرتفع شود.

وی ادامه داد: سازمانهای مردم نهاد در برخی کشورها نقش بسیار کارساز و موثری در امور جامعه دارند و در کشور ما نیز مسیر حرکت دولت و نظام به همین سمت است که برخی امور را به این نهادهای مردمی واگذار کند.
وی اظهار داشت: البته در کشور ما نیز در برخی شرایط خاص و بروز بحرانها حضور و نقش NGO ها چشمگیر است اما در شرایط عادی این مشارکت در سطح بالایی وجود ندارد.
فرماندار کرمان اضافه کرد: بیشترین ورود سمن ها در کرمان در حوزه مسائل آسیب های اجتماعی است اما مشکلات در این زمینه هر روز بیشتر از پیش دیده می شود.
وی نقش سمن ها را در حوزه پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی بسیار مهم و بازدارنده دانست و افزود: ریشه بسیاری از آسیبها مسائلی است که در خانواده و اجتماع رخ می دهد که با یکسری از آموزشها و مهارتها به راحتی قابل پیشگیری است.
بابایی با اشاره به این آیه قرآن که نجات یک فرد، نجات یک جامعه است گفت: هم افزایی سمن ها و ارتباط و همکاری آنها با هم می تواند در حل مشکلات جامعه تاثیرات بیشتر و عمیق تری داشته باشد.
وی ادامه داد: سمن های زیادی مجوز فعالیت دریافت می کنند اما فقط در جلسات حضور فیزیکی دارند در حالی که اگر این تشکل ها به آنچه که در اساسنامه ها آمده عمل کنند وضعیت کاملا متفاوت می شود.
در ادامه مدیران تعدادی از سازمانهای مردم نهاد شهر کرمان به ارائه گزارش عملکرد و نظرات خود پرداختند.
۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =