۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۶
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83442815
۰ نفر
سند آمایش اردبیل در سازمان برنامه و بودجه تایید شد

 اردبیل – ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: سند آمایش این استان در کمیسیون عالی آمایش سازمان برنامه و بودجه تصویب و به تایید نهایی رسید.

به گزارش ایرنا ، داود شایقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه از سال گذشته تهیه و تدوین سند آمایش استان  شروع شده بود، بیان کرد: در ماه‌های اخیر پنل تخصصی در این حوزه برگزار شده و در قالب یک همایش استانی ابعاد مختلف سند آمایش استان مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: سند آمایش استان که محصول نظرات و دیدگاه‌های کارشناسان، نخبگان و اساتید است یکی از اسناد برتر در کشور بوده و کمترین خطا و کاستی‌ها را در این سند شاهد هستیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: با جمع‌بندی نهایی و رفع نقاط ضعف و کاستی امید است از نیمه دوم سال با ابلاغ سند آمایش در حوزه‌های مختلف هدف‌گذاری توسعه استان تا سال ۱۴۲۴ فرصتی استثنایی به وجود آورد تا بتوان این استان را با گام‌هایی بلند در مسیر پیشرفت مشاهده کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه سند توسعه همه‌جانبه ۱۱ شهرستان این استان نیز تدوین می‌شود، افزود: برای تدوین این سند همکاری دستگاه‌های اجرایی الزامی است تا اطلاعات دقیق و شفاف به مشاوران مربوطه داده شود.

وی اظهار داشت: این سند با هم‌پوشانی آمایش سرزمین مسیر توسعه استان در حوزه آب، محیط زیست، سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی و منطقه آزاد را ترسیم کرده و نقش بسزایی در برنامه‌ریزی‌ها خواهد داشت.

آمایش سرزمین شامل برنامه ‌ریزی و سازمان دادن به نحوه اشتغال ، تعیین محل سکونت انسان‌ها ، محل فعالیت و تجهیزات و کنش‌های عوامل مختلف نظام اجتماعی و اقتصادی است.

۷۱۱۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =