امیرعبداللهیان: ایران سیاست برقراری ثبات و امنیت منطقه را دنبال می کند

تهران- ایرنا- دستیار رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین الملل با اشاره به راه اندازی جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران گفت: تهران به سیاست خود در برقراری ثبات و امنیت منطقه و تاکید بر حفظ تمامیت ارضی و جلوگیری از سیاست دشمنان در تجزیه برخی کشورهای منطقه ادامه خواهد داد. 

به گزارش خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان روز یکشنبه در دیدار عدنان حسن محمود سفیر سوریه در تهران با تاکید بر حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه، ابراز امیدواری کرد که روند رو به ثبات و امنیت در تمامی مناطق سوریه با درایت و تدبیر رئیس جمهوری،دولتمردان و مردم این کشور  تحقق یابد.

وی ادامه داد: ما هرگونه اقدام نظامی در سوریه بدون هماهنگی با حاکمیت سوریه را مغایر با منشور سازمان ملل می دانیم.

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین الملل در بخش دیگری از سخنان خود، ادامه حضور و تمرکز تروریست ها در ادلب و مداخلات نظامیان آمریکا در بخشی از خاک سوریه را تهدید کننده صلح و امنیت منطقه برشمرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران از تلاش های نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه حمایت می کند.

وی تصریح کرد: معتقدیم سازمان ملل باید به حضور ناخوانده نظامی آمریکا در سوریه پایان دهد و هرگونه اقدام نظامی در سوریه بدون هماهنگی با حاکمیت سوریه را مغایر با منشور سازمان ملل می دانیم.

امیرعبداللهیان در ادامه با بیان این مطلب که اکراد بخشی از واقعیت جامعه سوریه هستند که در این کشور نقش موثر و مشارکت سیاسی داشته اند، گفت: آمریکایی‌ها در بازی با کردهای سوریه صرفاً اهداف غیر خیرخواهانه خود را دنبال می‌کنند و مانع اصلی گفت وگو و توافق حکومت و اکراد می شوند.

سیاست بازدارندگی جمهوری اسلامی 
سفیر سوریه در تهران نیز در این دیدار با تبریک اعیاد قربان و غدیر خم بر تحکیم و تعمیق پیوندهای دوستی میان ملت و دولت سوریه و ایران تاکید و از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از سوریه قدردانی کرد.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های یک جانبه آمریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران با سیاست بازدارندگی راهبردی خود در برابر دشمنان، حسن نیت خود را به جهانیان ثابت کرده است.

سفیر سوریه در تهران افزود: تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران به بن بست رسیده و برخلاف انتظار شاهد دستاوردهای ایران در عرصه‌های مختلف هستیم.

وی با اشاره به ساقط کردن هواپیمای متجاوز جاسوسی آمریکا توسط ایران گفت: این اقدام صفحه جدیدی از رویارویی مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در برابر تحرکات خصمانه آمریکا در منطقه گشود. 

در ادامه این دیدار طرفین ضمن بررسی  آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی پیرامون موضوعات و مسائل مشترک در حوزه سیاسی و اهمیت همکاری ها تبادل نظر کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =