۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۲
کد خبرنگار: 2197
کد خبر: 83442720
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح و کلنگ زنی ۱۲۳ طرح طی هفته دولت در طارم

زنجان - ایرنا - به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در سال جاری ۱۲۳ طرح عمرانی و اقتصادی با ۵۸ میلیارد و ۳۹۱ میلیون تومان اعتبار در شهرستان طارم افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

فرماندار طارم شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به رشد چشمگیر اعتبارات هزینه ای و پیش بینی شده در سال جاری، تکمیل طرح های نیمه تمام را از اولویت های اصلی برشمرد و گفت: بهره برداری و کلنگ زنی طرح های فوق با تلاش و زحمات دستگاههای اجرایی، دهیاریها و سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام خواهد شد.

ستار صفری افزود: ۶۳ طرح با اعتبار بیش از ۵۰ میلیارد تومان در حوزه عمرانی دستگاههای اجرایی است که ۱۷ طرح آن کلنگ زنی و ۴۶ طرح دیگر آن به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

این مسئول اظهار داشت: ۴۳ طرح عمرانی دیگر با اعتبار چهار میلیارد تومان در سطح سه بخش شهرستان در دست دهیاریها است که ۹ طرح آن کلنگ زنی و ۳۴ طرح دیگر به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

وی سرمایه گذاری اقتصادی بخش خصوصی را قابل توجه اعلام و خاطرنشان کرد: ۱۷ طرح بویژه در حوزه کشاورزی با مشارکت بخش خصوصی و پرداخت تسهیلات از طریق منابع بانکی با اعتبار سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد.

رئیس شورای اداری شهرستان طارم با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور گفت: در حال حاضر آمریکا و هم پیمانانش اوج دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم این کشور را پیش گرفته اند و با اعمال سخت ترین تحریم ها کشور را با جنگ اقتصادی درگیر کرده اند.

این مسئول اظهار داشت: مدیران دولتی نیز باید با توجه به شرایط موجود و با نگاه و جهت گیری مناسب نسبت به شرایط فعلی اقدامات خود را پیش برده و تمام تلاش خود را به کار گیرند.

صفری ضمن اشاره به برنامه های مهم پیش رو در طارم خاطرنشان کرد: هفته فرهنگی شهرستان از ۲۸ تا ۳۱ مرداد ماه در چهار نقطه طارم برگزار خواهد شد که بهترین فرصت برای معرفی ظرفیتها و پتانسیل های شهرستان بوده و ضروری است که با تعامل و هماهنگی دستگاهها از این فرصت به دست آمده نهایت استفاده را ببریم.

صفری برنامه بعدی پیش رو در شهرستان را برنامه های مربوط به هفته دولت عنوان کرد و افزود: این هفته که از دوم شهریور آغاز می شود، بهترین فرصت برای تبیین و اطلاع رسانی خدمات دولت و عملکرد مسئولان به نمایندگی از نظام مقدس جمهوری اسلامی است و انتظار می رود تمامی مدیران خدمات دولت در طی یکسال اخیر را برای مردم بازگو کرده و به تشریح چگونگی و شرایط ارائه این خدمات بپردازند.

این مسئول از حضور استاندار زنجان در یکی از روزهای هفته دولت در شهرستان خبر داد و گفت: مدیران دستگاههای اجرایی باید برنامه ریزی و هماهنگی های لازم جهت معرفی طرح های عمرانی مهم برای حضور استاندار در شهرستان را انجام دهند و طرح هایی را برای بهره برداری یا کلنگ زنی آماده کنند که در خور مردم شهرستان باشد.

وی اضافه کرد: در طول این هفته سعی داریم یک روز را برای تجلیل از کارمندان با عنوان جشن روز کارمند در نظر بگیریم و از مدیران دستگاهها انتظار داریم که کارمندان نمونه خود را برای ایجاد انگیزه تا آخر هفته جاری به فرمانداری معرفی کنند.

این مسئول انتخابات مجلس شورای اسلامی را یکی دیگر از برنامه های و اتفاقات مهم در سال جاری عنوان و تصریح کرد: به تبع سیاست وزارت کشور چند ماهی است که اقدامات فرمانداری در مورد برگزاری انتخابات مجلس در شهرستان آغاز شده و با شروع نیمه دوم سال جاری با تشکیل ستاد انتخابات این اقدامات تشدید خواهد یافت.

صفری با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه تشریح کرد: بررسی آنتن دهی شعبات اخذ رای، آسیب شناسی انتخابات سالهای گذشته برای تبدیل نقاط ضعف به نقاط قوت، تشکیل جلسه و نشست با هیات نظارت بر انتخابات مجلس در شهرستان طارم و استفاده از نظرات این هیئت و رصد فعالیت کاندیداهای احتمالی در فضای مجازی و فضای حقیقی جهت برخورد مطابق با قانون از جمله اقداماتی است که فرمانداری شهرستان انجام داده و در ماههای آینده نیز موضوع رصد فعالیت کاندیداهای احتمالی قبل از آغاز زمان قانونی رقابت انتخاباتی تشدید خواهد یافت.

ریئس شورای اداری طارم ضمن اشاره به ماده ۱۱ قانون برگزاری انتخابات خاطرنشان کرد: قانون این اختیار را به مجریان انتخابات داده که از ظرفیت تمام دستگاههای اجرایی برای برگزاری با شکوه انتخابات استفاده کند و بر حسب قانون و وظیفه لازم است که دستگاههای اجرایی از امروز برنامه ریزی لازم در این خصوص را انجام دهند.

فرماندار طارم رویکرد وزارت کشور و به تبع آن نمایندگان دولت در شهرستان در خصوص انتخابات را رعایت اصل بی طرفی برشمرد و افزود: با توجه به تاکید استاندار زنجان تمامی مدیران بویژه مدیران و پرسنل دستگاههای خدمات رسان وظیفه دارند که در مورد انتخابات و کاندیداها بی طرف بوده و در صورت مشاهده هرگونه بی قانونی در این زمینه با مدیران برخورد قانونی خواهد شد.

ستار صفری با اشاره به تاکید استاندار زنجان چهار رکن اصلی انتخابات مجلس شورای اسلامی را سلامت، رقابت سالم، مشارکت حداکثری و تامین امنیت برگزاری انتخابات عنوان و خاطر نشان کرد: تمام تلاش ستاد اجرایی انتخابات حول محور این چهار رکن خواهد بود و برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

فرماندار طارم پیگیری مصوبات کمیته برنامه ریزی توسط دستگاههای اجرایی برای طرح هایی که دارای ردیف اعتبار بوده، پیگیری مصوبات حضور مدیران کل استانی در شهرستان توسط مدیران دستگاه اجرایی، همکاری دستگاههای اجرایی با ستاد عتبات عالیات در قالب ستاد اربعین حسینی، نظارت و رصد مستمر بر ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداختی از محل صندوق توسعه ملی جهت تحقق اهداف از محل اعطای تسهیلات، پیگیری و استفاده از ظرفیت تبصره ۱۸ از محل تسهیلات دستگاههای اجرایی چون اداره های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و... و همچنین ارائه ایده و طرح های نو و مناسب برای برگزاری جشنواره زیتون در شهرستان را از موضوعات مهمی برشمرد که مدیران باید آن را در دستور کار خود قرار دهند.

شهرستان طارم با ۴۷ هزار نفر جمعیت (حدود ۵ درصد جمعیت و ۱۰ درصد مساحت استان زنجان) در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استانهای قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.
۹۸۸۶/۸۰۶۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =