تفاهم نامه برقی تهران- کابل همکاری در بخش انرژی را گسترش می دهد

کابل- ایرنا- رئیس اجرایی شرکت برش نای افغانستان گفت: امضای یادداشت تفاهم میان ایران و افغانستان در زمینه برق، موجب افزایش همکاری دو جانبه در بخش انرژی می شود.

امان الله غالب روز یکشنبه در حاشیه امضای این یادداشت تفاهم به خبرنگار ایرنا  افزود: این تفاهنمامه زمینه همکاری‌های منطقه‌ای در خصوص ترانزیت برق، سنکرون کردن شبکه برق افغانستان، ایران و ترکمنستان را فراهم می سازد که به نفع تهران و کابل است.

غالب ادامه داد: با این یادداشت تفاهم می توان نقشه راه را تعیین کرد تا بر اساس آن، نحوه فعالیت و انجام طرح های مشترک شرکت های خصوصی دو کشور ترسیم شود.
این مقام افغان گفت: امضای این یادداشت تفاهم امکان افزایش صادرات برق ایران به افغانستان و زمینه سرمایه گذاری های بخش خصوصی ایران در افغانستان را فراهم می کند.

وی تصریح کرد: اجرای این تفاهمنامه به افغانستان کمک خواهد کرد تا در بخش برق به خودکفایی دست یابد و به ولایت هایی محروم از این نعمت برق رسانی کند.
رئیس اجرایی شرکت برش نای افغانستان با بیان اینکه در زمان حاضر ۸۰ درصد برق این کشور وارداتی است، افزود: در قالب این یادداشت تفاهم می توان با انتقال تجربیات از ایران به تولید برق در افغانستان کمک کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =