۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۸
کد خبرنگار: 837
کد خبر: 83442565
۰ نفر

برچسب‌ها

پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه رمزی یکی از اسرای دربند صدام

تهران - ایرنا - یکی از رزمندگان و آزاده سرافراز دربند رژیم صدام از داخل زندان‌های بعث نامه‌ای را خطاب به رهبر انقلاب اسلامی به زبان رمز نوشته و به تهران ارسال می‌کند و به دست حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌رسد؛ رهبر انقلاب نیز در سال ۱۳۶۸ پاسخ این نامه را در قالب نامه‌های خانوادگی و خصوصی صلیب سرخ برای وی ارسال می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، این متن که برای اولین بار منتشر می‌شود، یکی از اسنادی است که در کتاب «حدیث ولایت سال ۱۳۶۸» آمده است؛ کتابی مشتمل بر مجموعه بیانات و مکتوبات رهبر معظم انقلاب اسلامی که به زودی از سوی موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی) در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.


متن پاسخ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رزمنده‌ اسیر ایرانی به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

فرزند عزیزم نامه‌ات مژده‌ بخش و تسلّابخش بود و آن را با تشکّر و خرسندی زیارت کردم، امیدوارم دیدار خود شما هم در آینده‌ای نه چندان دور نصیب شود. شما سرافرازید به مجاهدت و صبر و ما سرافرازیم به داشتن شما. توفیق و دست یابی به رضای الهی و عزّت و کرامت دنیا و آخرت، در سایه‌ همین صبر و مجاهدت است. من آینده را روشن و مطلوب و مشمول تفضّلات الهی می بینم و خدا با ما است و شما نور چشم ماهایید. آن فقدان بزرگ سخت بود ولی همه‌ داغداران صبر کردند و مستوجب اجر خدا شدند. مجدّداً از نامه‌ شما خرسندی و تشکّرم را عرض می کنم و به همه‌ دوستان و عزیزان سلام می رسانم.
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =