۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۰
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83442423
۰ نفر
اردن سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

تهران- ایرنا- وزارت خارجه اردن روز یکشنبه در اعتراض به تجاوزهای اخیر رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و تأکید بر توقف فوری اقدامات تحریک آمیز این رژیم علیه این مکان مقدس، سفیر تل آویو در امان را احضار کرده است.

به گزارش روزنامه اردنی "الرأی"، سفیان سلمان القضاه سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن اعلام کرد که سفیر اسرائیل در امان پایتخت، فراخوانده شد تا با ارسال نامه ای رسمی مراتب اعتراض اردن به اقدامات اخیر صهیونیست ها در مسجد الاقصی به تل آویو ابلاغ شود.

اردن از رژیم تل آویو خواسته که هرچه سریعتر به تجاوزها و اقدامات هدفمندش برای تغییر وضع تاریخی و قانونی مسجد الاقصی پایان دهد.

القضاه تأکید کرد که اقدامات صهیونیست ها در مسجد الاقصی باعث تشدید درگیری ها می شود و نقض آشکار قوانین بین المللی به شمار می رود.

این مقام اردنی تصریح کرد؛ در دیدار با سفیر اسرائیل در امان، سخنان اخیر گلعاد اردان وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره تغییر وضع موجود مسجد الاقصی و اجازه دادن به صهیونیست ها برای ادای مراسم خود محکوم و تأکید شد که مسجد الاقصی تنها مکان عبادت و نماز مسلمانان است.

اردان پیشتر گفته بود وضع فعلی مسجد الاقصی باید تغییر کند تا یهودیان در آنجا بتوانند مناسک خود را به جا بیاوردند.

اردن هچنین بستن درهای مسجد الاقصی و جلوگیری صهیونیست ها از ورود نمازگزاران فلسطینی به آن تحت هر بهانه و دلیلی را محکوم و تأکید کرد که صهیونیست ها باید طبق قوانین بین المللی به تعهدات خود عمل کند.

وزارت خارجه اردن چند روز گذشته نیز  در نامه ای رسمی به مقامات صهیونیستی در مورد پیامدهای نقض وضع قانونی و تاریخی مسجد الاقصی به این رژیم هشدار داد.

بر اساس گزارش رسانه های فلسطینی، صهیونیست ها در روزهای اخیر به ویژه در روز عید قربان قصد داشتند به مسجد الاقصی یورش ببرند.

اداره و نظارت بر اماکن اسلامی در شهر قدس فلسطین اشغالی از سال ۱۹۴۸ تا به امروز بر عهده وزارت اوقاف و امور دینی اردن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =