ایران و چین بر حفظ تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند

تهران - ایرنا - نماینده ویژه دولت چین در امور سوریه و دستیار ارشد وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی در امور ویژه سیاسی بر وحدت و تمامیت ارضی سوریه و ضرورت استمرار مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

به گزارش ایرنا،«شیه شیاین» نماینده ویژه دولت چین در امور سوریه امروز یکشنبه در محل وزارت امور خارجه با «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار طرفین آخرین تحولات سیاسی، میدانی و بین المللی سوریه را مورد بحث و رایزنی قرار دادند و با اشاره به برخی اقدامات آمریکایی ها در مورد شمال شرق سوریه، بر وحدت و تمامیت ارضی این کشور و بر ضرورت استمرار مبارزه با تروریسم تاکید کردند.
دو طرف همچنین موضوعات مختلف مطرح در صحنه سوریه از جمله آخرین وضعیت تشکیل کمیته قانون اساسی، ضرورت بازگشت آوارگان، کارگروه تبادل، بازسازی و تحولات مربوط به ادلب و شمال شرق این کشور را مورد بررسی قرار دادند.
شیه شیاین نماینده ویژه دولت چین در امور سوریه و علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی با تاکید بر ضرورت استمرار مشورت های دو جانبه، تروریسم را یک تهدید جهانی عنوان کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =