آزادگان، اردوگاه های دشمن بعثی را به دانشگاه و مراکز خودسازی تبدیل کردند

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: آزادگان سرافراز جمهوری اسلامی ایران با جوهره ایمان به دین و نصرت الهی، اردوگاه های دشمن بعثی را به دانشگاه و مراکز خودسازی تبدیل کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار ایوب سلیمانی در مراسم تجلیل از آزادگان که روز یکشنبه در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد،  افزود: اگر تمامی جنگهای دنیا خصوصا جنگهای اخیر (جنگ جهانی اول و دوم) را مرور کنیم، می بینیم کسانی که به دست دشمن اسیر شدند به دلایل مختلفی گرفتار یأس، ناامیدی، افسردگی و وسوسه های شیطان میشدند که در نهایت سرنوشت آنها بیماری یا مرگ در اردوگاه ها بوده است.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه در تاریخ معاصر، آزادگان سرافراز گرانقدر جمهوری اسلامی ایران با جوهره ایمان به دین و نصرت الهی و ایمان، اردوگاههای دشمن بعثی را که قرون وسطایی ترین شکنجهها در مورد آنها اعمال میشد، به دانشگاه و مراکز مبارزه و خودسازی تعالی و کمال تبدیل کردند.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: آزادگان ما در اردوگاههای دشمن به توسعه دانش، معرفت دینی و مبارزه همه جانبه با دشمن پرداختند، اردوگاههایی که همه اختیارات آن در دست دشمن بود؛ این عزیزان در اردوگاههای دشمن، حافظ قرآن شدند و انسجام را در آن توسعه دادند که مراتب حیرت همه افرادی که مسئول نگهداری آنها بودند و یا افرادی که از صلیب سرخ به دیدار آنها میآمدند، شدند.

سردار سلیمانی گفت: آزادگان با ایمان به نصرت الهی، آموزههای دینی و ایمان به مسیری که انتخاب کرده اند و نیز وفاداری به راه امام راحل و شهدا در اوج ناامیدی و گمنامی دوران اسارت را به شرایطی تبدیل کردند که از آنها الماس های درخشان به وجود آورد که همین امر باعث فخر اسلام و تحقق وعده های الهی شد.

تنها در چهار دهه توانستیم ارتش و ناوهای آمریکایی را به زانو در بیاوریم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد،  امام جمعه موقت تهران نیز در این مراسم گفت: تنها چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی گذشته است که در این مدت توانستیم در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنیم و در این مدت ارتش و ناوهای آمریکایی، اروپایی و انگلیسی در مقابل شما زانو زدند.

وی با بیان اینکه تجربه تاریخی اسرای ایرانی تکرار ناشدنی است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با همه ارزش ها و آرمان ها در اسارت گاههای دشمن بعثی می درخشید لذا دشمن را اسیر خود کرده بود.

وی به جوانان و فرماندههان فردای نیروی انتظامی، گفت: این شکوه، بالندگی و اقتدار در اسارت گاهها، آزادگان را در جایگاهی ممتاز قرار داد؛ آزادگان اسارت گاههای دشمن بعثی را به یک مدرسه به معنای واقعی کلمه تبدیل کردند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: بسیاری از آزادگان و اسرای ما، آموزگار بودند و بسیاری از دانسته های خود را به دیگران می آموختند، دیگر اسرا نیز هر چه را که نمی دانستند از دیگران فرا می گرفتند.  ثمره حضور دین، اخلاق در اسارت گاهها است که جهنم صدام را به بهشت تقوا، خدمت، استقامت و ایثار تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مرهون ایمان، عمل صالح، شجاعت و ایثار است، تأکید کرد: ما در سایه ایمان و عمل صالح می توانیم آینده انقلاب را در جایگاهی که زیبنده نظام اسلامی است، قرار دهیم.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: تنها چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی گذشته است، در تمدنها چهار دهه معادل ۴ ثانیه هم نیست چرا که صدها سال زمان نیاز است تا یک تمدن خلق شود؛ این در حالی است که شما در این مدت این اقتدار را خلق کردید، در این چهار دهه مقابل استکبار جهانی ایستادید و ارتش و ناوهای آمریکایی، اروپایی و انگلیسی در مقابل شما زانو زدند.  با اندیشه، تفکر و استقامت آینده ساخته میشود، کشوری که در این قله از امنیت قرار دارد در آینده نه چندان دور مشکلات اقتصادی خود را نیز میتواند حل کند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه در هر نقطه ای که قرار داریم باید آنجا را به بهشت اخلاق، صداقت، خدمت، عدالت و ... تبدیل کنیم، گفت: بایستی در هر جایی (کلانتری و ... ) که مشغول انجام وظیفه هستید دانش، عدالت و انسانیت شما دیده شود که این امر نیازمند قدمهای استوار است

در این مراسم ۱۴ آزاده به نمایندگی از ۲ هزار آزاده سرافراز نیروی انتظامی با حضور سردار محمد زارعی معاون نیروی انسانی ناجا، سردار حمدشرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا، سردار محسن حسن خانی رئیس پلیس آگاهی ناجا و حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران تجلیل شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha