۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 83442373
۰ نفر
نگرش کالبدی به مسایل اجتماعی جوابگو نیست

تبریز-ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تا وقتی نگرش‌ها به مسایل اجتماعی اصلاح نشود، به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید، گفت: نگرش کالبدی و فنی به این مسایل جوابگو نیست.

به گزارش یکشنبه ایرنا، علی بدرشکوهی در جلسه کمیته مشورتی فرهنگی اجتماعی استان با اشاره به اینکه امروزه آسیب‌های اجتماعی چالش بزرگ به شمار می روند، افزود: اعتیاد و طلاق از عمده مشکلاتی هستند که باید به شکل جدی نسبت به حل آنها اقدام شود.

وی ترسیم و تعیین اهداف و وظایف برای کمیته فرهنگی اجتماعی را بسیار مهم و ضروری دانست و اظهار داشت: در چنین شرایطی فعالان این حوزه خواهند دانست که کدام جهت و راهکارهایی را برای رسیدن به هدف نهایی باید دنبال کنند و در واقع انجام و طراحی چنین موضوعی همچون نقشه راهی خواهد بود که مسیر درست را نشان خواهد داد.

بدرشکوهی، لازمه‌ پیشرفت در حوزه فرهنگی اجتماعی را ورود اساتید و صاحب‌نظران و همچنین دخالت دادن سازمان‌های مردم نهاد دانست و اضافه کرد: بسیاری از کشورهایی که در این حوزه نتایج خوبی به دست آورده‌اند از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد به خصوص گروه‌های مرجع بهره مند شده اند و ما نیز بر حسب توانایی و داشته‌های خود می‌توانیم در استان از چنین ظرفیت‌هایی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از مسائل موجود بدون متولی است، اذعان کرد: در حوزه فرهنگ ترافیک موضوعاتی در قالب سلبی تعریف شده است، در صورتی که الزامات یک کار فرهنگی آن است که پایه آن نرم و ایجابی باشد که عدم دقت به این موضوع باعث شده که نتایج خوبی به دست نیاوریم.

بدرشکوهی با بیان اینکه نهادهای تعریف شده در حوزه معرفی و بزرگداشت مفاخر فرهنگی استان فعالیت چشمگیری ندارند، گفت: اینکه شناخت نسل چهارم انقلاب و نظام از مفاخر کشورهای دیگر بیشتر از مفاخر کشور خودمان است، نشان می‌دهد که در این حوزه کم‌کاری‌هایی صورت گرفته که باید جبران شود.

۳۰۳۸/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =