سفیر ایران هماهنگی‌های ویژه اربعین حسینی را با رییس جمهوری عراق بررسی کرد

بغداد- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز یکشنبه هماهنگی‌ها و تمهیدات صورت گرفته به منظور هرچه با شکوه‌تر برگزار کردن آیین پیاده روی و زیارت میلیونی اربعین حسینی را با رییس جمهوری عراق بحث و بررسی کرد.

«ایرج مسجدی» در این دیدار با ارائه گزارشی از تمهیدات و هماهنگی های مشترک صورت گرفته بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق برای اربعین حسینی امسال، پیش بینی کرد که اربعین امسال شاهد حضور با شکوه زائران از داخل و خارج عراق از جمله جمهوری اسلامی ایران باشد.

در این دیدار همچنین سفیر ایران گزارشی از روند پیشرفت های صورت گرفته در توافقات انجام شده بین روسای جمهوری دو کشور در جریان سفر اسفند ماه گذشته «حسن روحانی» رییس جمهوری ایران به بغداد، به «برهم صالح» رییس جمهوری عراق ارائه کرد.

دو طرف همچنین تمهیدات و تدارکات لازم برای دیدار رؤسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک که قرار است سپتامبر آینده برگزار شود، بحث و بررسی کردند.

 سفیر ایران در بغداد در این دیدار، سرکنسول های جدید جمهوری اسلامی ایران در اربیل و سلیمانیه را که بتازگی فعالیت خود را در اقلیم کردستان عراق آغاز کردند، به رییس جمهوری عراق معرفی کرد.

رییس جمهوری عراق همچنین درباره مناسبات دو جانبه و از جمله روابط بین اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران و همچنین آخرین تحولات منطقه و جهان با سفیر و سرکنسول های جدید جمهوری اسلامی ایران در اربیل و سلیمانیه بحث و تبادل نظر کرد.

«نصر اله رشنو» و «مهدی شوشتری» سرکنسولهای جدید جمهوری اسلامی ایران در اربیل و سلیمانیه هستند که به ترتیب جایگزین «مرتضی عبادی» و «سعدالله مسعودیان» شده اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =