فرمانده سپاه‌ عاشورا: نتیجه مقاومت در شرایط سخت پیروزی است

تبریز - ایرنا - فرمانده سپاه‌عاشورا با تجلیل از استقامت تاریخی آزادگان در دوران اسارت، گفت: نتیجه مقاومت و ایستادگی در شرایط سخت و دشوار به طور قطع پیروزی است.

به گزارش ایرنا، عابدین خرم روز یکشنبه در همایش تجلیل از آزادگان با بیان اینکه آزادگان در طول دوران اسارت کار زینبی مشق کردند، افزود: این یادگاران شهدای دفاع مقدس نمونه‌ای از کار زینبی را در این دوران سخت به منصه ظهور رساندند و سالروز بازگشت آنها به کشور روز عزت و افتخار ملت ایران است.

وی با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) اولین اسیری بود که اسارت را به آزادگی تبدیل کرد و دشمن زبون را به خاک مذلت نشاند، اظهار داشت: آن حضرت با وجود اینکه  اسیر بود اما سفیر بعثت، غدیر و عاشورا شد.

خرم با بیان اینکه ماموران صلیب سرخ اعلام کردند که وقتی به آزادگان ایرانی در دوران اسارت سرکشی می کردیم شرایط آنها با اردوگاه های اسرای جنگی در سایر کشورها متفاوت بود، اضافه کرد: در اردوگاه های اسرای جنگ در کشورهای دیگر، سرخوردگی، افسردگی و خودزنی و خودکشی مشاهده می شد اما در  بین اسرای ایرانی نشانی از افسردگی مشاهده نمی شد،  چون آزادگان ما اردوگاه های عراق را به میدان مبارزه دیگری با دشمن تبدیل کرده بودند.

وی اخلاق اسلامی در میان آزادگان را بسیار بالا توصیف کرد و گفت: در سیره سید بزرگوار فقید ابوترابی فر روایت شده است که میگفت: من حتی حاضر نیستم شکایت عراقی مسلمان را به اجنبی بکنم.

خرّم جهاد فی سبیل الله را همراه با شهادت،  جراحت و اسارت دانست و افزود: اما همه این ها با جلالت و شکوه همراه است و آزادگان آیه «فاستقم کما امرت» را در دوران دفاع مقدس عینیت بخشیدند.

وی اظهار داشت: آزادگان ما در دوران دفاع مقدس با مقاومت فعال این را تجربه کردند و ما نیز امروز با همین راهبرد دشمنان را به عقب نشینی وادار کرده ایم و مقاومت فعال یعنی اگر دشمن به شما تعرضی کرد شما در مقابل آن عکس العمل نشان دهید.

خرم با بیان اینکه در اواخر جنگ آمریکا هواپیمای ما را در خلیج فارس ساقط کرد و نتوانستیم عکس العمل نشان دهیم، یادآوری کرد: اما امروز تعرض دشمن در تنگه جبل الطارق را بی پاسخ نمی گذاریم و این یعنی عظمت و صلابت ایران اسلامی.

خرم  با بیان اینکه استقامت و آزادگی را آزادگان در اردوگاه های عراقی سرودند و همان استقامت و آزادگی را ۳۰ سال بعد شهید حججی سرود، گفت: این همان فرهنگی است که شما آزادگان خلق کردید.  

به گزارش ایرنا، شهردار تبریز نیز در این مراسم  ۲۶ مرداد را یادآور رنج و مشقت‌هایی دانست که آزاداگان برای حفظ اقتدار و صلابت نظام جمهوری اسلامی ایران متحمل شدند.

ایرج شهین‌باهر افزود: اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در جهان حرفی برای گفتن دارد و یکی از تاثیرگذارترین کشورها در سیاست‌های کلان جهانی هستیم، مدیون ایثار بزرگوارانی همچون آزادگان است.

وی یکی از ضرورت‌های جامعه امروزی را انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به‌ویژه در بین جوانان دانست و اظهار داشت: : یکی از اهداف استکبار جهانی این است که هریک از ما به فکر منافع شخصی‌ خود باشیم و فرهنگ از خودگذشتگی و ایثار برای حفظ منافع ملی از بین برود.

شهین باهر ادامه داد: دوران هشت سال دفاع مقدس دانشگاهی است که خروجی آن می‌ تواند نجات‌گر جامعه و رفع بسیاری از مشکلات شود.

۳۰۷۷/۳۰۳۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha