۲۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۳۲
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83442328
۰ نفر

برچسب‌ها

تهیه سندهای بلندمرتبه سازی و پهنه بندی مشهد ۵ سال تاخیر دارد

مشهد- ایرنا- رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تهیه سند ضوابط بلندمرتبه سازی و سند پهنه بندی حریم مشهد که باید توسط اداره کل راه و شهرسازی استان آماده می شد حدود پنج سال به تعویق افتاده است.

محمد هادی مهدی نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تصویب کلیات طرح جامع مشهد در شورای عالی معماری و شهرسازی در سال ۹۳ هنوز  سندهای باقی مانده از این طرح تعیین تکیف نشده است.
وی اضافه کرد: پس از بلاتکلیف ماندن چهارساله این اسناد توسط اداره کل راه وشهرسازی، در ابتدای امسال مقرر شد شهرداری نسبت به تهیه این اسناد و ارائه به شورای شهر و کمیسیون ماده پنج اقدام کند که مهلت شهرداری نیز به پایان رسیده و هنوز این اسناد ارائه نشده اند.
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مکاتباتی نیز توسط شورا با شهردار برای تحویل هر چه سریعتر این اسناد صورت گرفته و باید هر چه زودتر این اسناد ارائه شوند.
مهدی نیا افزود: موضوع تعیین تکلیف اراضی آبشار و انتقال پادگان لشگر ۷۷ نیز باید با سرعت بیشتری دنبال و اهتمام اداره کل راه و شهرسازی برای تحقق این مهم بیشتر شود.
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در آذر ماه سال ۹۳ طرح جامع شهر مشهد را تصویب کرد و در فرصت دو هفته ای خواستار تهیه نقشه پهنه بندی حریم شهر و ضوابط آن شد اما با گذشت نزدیک پنج سال هنوز این طرح اجرایی نشده است.

طبق طرحهای قبلی و موجود حداکثر ارتفاع ساختمان در مشهد ۲۳ متر است.
۷۵۰۵/ ۱۹۲۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =