بازار ماهی در چابهار نیازمند ساماندهی جدی است

چابهار- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان ویژه چابهار گفت: بازار ماهی در چابهار نیازمند ساماندهی جدی است و برای کنترل بهتر و کاهش قیمت‌ها شهرداری نسبت به برگزاری جمعه بازار ویژه فروش ماهی اقدام کند تا مردم شاهد عرضه ماهی با قیمت مناسب باشند.

علی‌رضا میر روز یکشنبه در نشست ساماندهی عرضه و فروش ماهی در فرمانداری چابهار اظهار داشت: قیمت ماهی در بازار چابهار از سایر مناطق استان بیشتر است و با وجود تاکیدها و بازدیدها اما در بازار ماهی بالا بودن قیمت‌ها و بی نظمی در رعایت بهداشت و نابسامانی مشهود است.

وی افزود: تحویل سوخت به قایق‌های صیادی دارای مجوز و اعلام آمار قایق‌های مجوزدار و فاقد مجوز، دارای پرونده و بدون پرونده توسط اداره کل شیلات ضروری است و باید به منظور ساماندهی و تفکیک انواع قایق‌های مذکور به صورت جداگانه فراخوان و کدگذاری و رنگ‌بندی شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری چابهار تصریح کرد: براساس مصوبات کارگروه قبلی مقرر شد که از خروج قایق‌های فاقد مجوز از اسکله‌ها و دریاروی آنها جلوگیری و خروج ماهی از شهرستان نیز با مجوز دامپزشکی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه این مصوبات هنوز عملی نشده و باید هرچه سریعتر دستگاه‌های دست‌اندرکار به وظایف خود عمل کنند.

میر گفت: نیروی انتظامی نسبت به توقیف خودروهای حمل فاقد مجوز اقدام و سایر متولیان نیز نظارت کنند تا تمام ماهی صید شده توسط قایق‌های صیادی هفت تیر,  تیس و رمین صرفا پس از وزن کشی به مقصد سوله‌های ماهی حمل شود و حمل ماهی از اسکله‌های یادشده نیز پس از تامین نیاز شهر چابهار مجاز باشد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان چابهار ادامه داد:  نصب تابلوی الکترونیک قیمت‌ها در محل سوله‌های قدیم و جدید و اعلام نرخ روزانه انواع ماهی به منظور اطلاع‌رسانی به عموم مردم ضروریست و در صورت تقاضا و معرفی فروشندگان ماهی توسط اتحادیه مربوطه نسبت به برپایی جمعه بازار ماهی توسط شهرداری اقدام شود.

میر افزود: عملکرد مسئولان باید باعث شود که مردم احساس رضایت کنند و اگر مردم راضی بودند آنگاه نتیجه می‌گیریم که ما عملکرد خوبی داشته‌ایم.

وی گفت: اگر در روستای کمب و رمین نیز بازار ماهی وجود داشته باشد باعث رقابت می‌شود و قطعاً در قیمت ماهی تاثیرگذار خواهد بود.

وی بر ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز توسط شهرداری و شورای شهر تاکید و خاطرنشان کرد: دریا از نعمت‌های خدادادی و بزرگترین و سالم‌ترین راه اشتغال برای جوانان و شهروندان چابهار است.

۳۰۴۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =