۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۲
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83442307
۰ نفر

برچسب‌ها

اولین قطعات دوچرخه پیست در کشور ساخته شد

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری از بهره‌برداری از اولین تولیدات ملی قطعات دوچرخه پیست و استفاده در تجهیزات تیم ملی خبر داد.

خسرو قمری در جلسه‌ای که امروز با خبرنگاران حوزه دوچرخه‌سواری داشت از تلاش برای بهره‌برداری و تولید قطعات تخصصی دوچرخه‌های پیست و جاده در سال تولید ملی و رونق اقتصادی خبر داد و گفت: خوشبختانه با کمک آقای ذاکرانی یکی از دوچرخه‌سواران قدیمی و صنعتگران کشورمان مدتی است موفق به تولید برخی قطعات تخصصی دوچرخه‌های پیست شده‌ایم و این تجهیزات و قطعات را در تمرینات و اردوهای تیم‌ها نیز استفاده کرده‌ایم.

وی افزود: بخش عمده ای از این قطعات در بخش پیست است. رشته پیست در بازی‌های آسیایی و بازی‌های المپیک ۱۲ ماده و ۳۶ مدال دارد. عمده ابزار تولیدی هم در این بخش است و بخشی هم در جاده قابل هم استفاده خواهد بود.‌ پیش‌تر تولیدات ما جزئی بود و در حد مواد مصرفی اما حالا هر کدام از قطعات تولیدی قابل رقابت با برخی از نمونه‌های خارجی است.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری تصریح کرد: ما در دوچرخه سواری بیش از ۱۰ نوع دوچرخه داریم و از زمانی که مسئولیت بخش جانبازان و معلولان هم برعهده ما گذاشته شده، نیازمند تجهیزات و ابزارهای بیشتری هستیم.

وی ادامه داد: تنه دوچرخه کربن هم وارد شده است. این بخش تکنولوژی و ساختش نیاز به حضور گروهی متخصص دارد. دنبال این هستیم تا اولین نمونه را بسازیم و در اختیار تیم‌های ملی قرار دهیم. در این صورت بخشی از نیازهای دوچرخه‌سواری در بخش جوانان و تیم‌های استانی تامین می‌شود.

قمری در ادامه تاکید کرد: در کنار آن در حال تحقیق و ساخت دستگاه شبیه سازی ارتفاع با سازمان فناوری اطلاعات هستیم. این نیاز است که ورزشکار ما در شبانه روز یک ساعت از این دستگاه استفاده کند. در غیر این صورت هزینه، امکانات، خطرات و وقت و منابعی برای حضور ورزشکار در ارتفاع در طی روز لازم بود که با این دستگاه این هزینه ها کاهش می‌یابد. البته به دلیل بالا رفتن غلظت خون باید مجوز آن را از نادو بگیریم که مشکلی پیش نیاید.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات دوچرخه سواری متنوع و گران است و تولیدات ملی ارزان‌تر از نمونه‌های خارجی است، گفت: البسه یکی از نیازهای اصلی ما در بخش زنان و مردان است. پیش از این نهایتا چند دست لباس داشتیم اما الان تولید داخلی در حال تولید چند نمونه است تا بعد از استفاده اشکالات کار گرفته شده و به تولید بیشتر برسد.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری اظهار داشت: در سال رونق و تولید ملی اقداماتی در راستای تامین قطعات صورت گرفته تا محصولات را تولید کنیم. در این بخش نیاز بود تا به بخش صنعت کمک فنی و مشاوره تخصصی هم بدهیم تا کار سریعتر پیش برود.

محمد حسین ذاکرانی صنعتگر تولید قطعات دوچرخه نیز در این خصوص گفت: تولیدات ما متنوع است همچون سینی، انواع مهره و پیچ‌های خاص و گوشواره، لوله‌ها و قطعات بزرگتر که همگی با کیفیت بالا و قیمت یک سوم تولید می‌شوند را در اختیار فدراسیون قرار داده‌ایم.

وی در خصوص اینکه «آیا این تولیدات در سطح نمونه های خارجی بوده و مورد تایید تیم‌های خارجی یا فدراسیون جهانی هم هست؟» گفت: ما نمونه‌هایی را به یونان فرستاده‌ایم تا تیم ملی آنها را ببیند و قرار است یک ست کامل را برای آنها بفرستیم تا در صورت تائید تولید، ست کامل را در برنامه های خود بگنجانیم. در این راه کمک فدراسیون موثر بوده است. هزینه‌های زیادی هم انجام شده که تنها ۱۵۰ میلیون تومان برای ساخت قالب صفحه هزینه شده است.

همچنین نمایندگان سازمان بازرسی که در فدراسیون ما مستقر بودند تاکید داشتند با حمایت از تولید کننده‌های داخلی بخشی از نیاز های خود را مرتفع کنیم که این کار را هم در دست انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =