حجاج بیمار بستری در بیمارستانهای مکه به ایران انتقال یافتند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان حج و زیارت گفت: 38 نفر از حجاج بیمار ایرانی بستری دارای شرایط خاص در بیمارستانهای مکه مکرمه پس از انجام اقدامات اولیه به ایران انتقال یافتنتد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی حج، علیرضا رشیدیان افزود: حجاج یادشده بیماران دارای شرایط خاص، ریسک بالا و بستری در بیمارستانهای ایران یا بیمارستان های عربستان بوده و تعدادی از این افراد نیز که دارای مشکلات جسمی بودند با نظر هیات پزشکی طی کمتر از ۱۸ ساعت گذشته به کشورمان بازگشتند.

وی اظهار داشت: اعزام افراد بیمار آن هم در نخستین پروازهای بازگشتی به کشور تاکنون سابقه نداشته است اما به منظور تسهیل شرایط و انتقال سریعتر آنان برای تداوم درمان در کشور امسال این کار به انجام رسید.

رییس سازمان حج تصریح کرد: این اقدام در خور تقدیر با هماهنگی همه حوزه ها اعم از هیات پزشکی، بخش اجرایی، شرکت هواپیمایی و نیز بخش های درمانی ایران و بیمارستان های سعودی انجام گرفت.

رشیدیان اظهار داشت: پرواز یادشده از فرودگاه جده به مقصد تهران صورت گرفت، بخشی از آنان در ادامه درمان های خود در بیمارستان مستقر شده اند و برخی که خانواده هایشان همراه بوده اند به خانه و شهر و دیار خود بازگشته اند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =