روزنامه لبنانی اهتزاز پرچم ایران در نفتکش «آدریان دریا» را تیتر کرد

تهران - ایرنا - تارنمای خبری روزنامه لبنانی «دیلی استار» امروز (یکشنبه) در گزارشی نوشت که پرچم ایران روی نفتکش ایرانی «گریس ۱» بالا آمده و نام جدید «آدریان دریا» روی بدنه آن نقش بسته است.

براساس این گزارش، عکس ها و تصویری ویدئویی، این نفتکش را با پرچم سه رنگ ایران به نمایش گذاشته و نام «آدریان دریا» روی بدنه نقاشی شده، ضمن اینکه لنگر کشتی هنوز افتاده است.   

«جلیل اسلامی» معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی عصر جمعه از تغییر نام نفتکش «گریس ۱» به «آدریان دریا» خبر داد و اعلام کرد که این نفتکش اکنون به سمت مدیترانه در حال حرکت است.

اسلامی توضیح داد: در روزهایی که نفتکش ایرانی «گریس ۱» در توقیف جبل‌الطارق بود، پاناما به استفاده از این نفتکش پایان داد.

وی افزود:‌ بر اساس درخواست مالک کشتی، اکنون نفتکش دارای پرچم جمهوری اسلامی ایران است.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: نام نفتکش «گریس ۱» به «آدریان دریا» تغییر کرده و مقصدی که پس از رفع توقیف ازسوی مالک کشتی اعلام شده مدیترانه است.

وی تاکید کرد: به نظر می‌رسد مشکل خاصی در ادامه دریانوردی این نفتکش به مدیترانه و مقصد بعدی آن وجود نداشته باشد.

اسلامی ابراز امیدواری کرد: از این اتفاقات برای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و کشتی‌های مربوط به اموال و کالاهای ایرانی در دنیا تکرار نشود.

نفتکش ایرانی «گریس 1» (آدریان دریا) حدود ۴۰ روز پیش به بهانه بی‌اساس «نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه» از سوی شناورهای نیروی دریای انگلیس در تنگه جبل‌الطارق توقیف شد.

در پی توقیف این نفتکش برخی منابع خبری مدعی شدند که این نفتکش حامل سلاح بوده، اما دولت محلی منطقه جبل‌الطارق پس از انجام بررسی‌های آزمایشگاهی دقیق تأکید کرد که نفتکش فقط حامل نفت خام بوده است. 9109

دادگاه عالی جبل‌الطارق ابتدا در روز جمعه ۱۴ تیر ماه حکم توقیف این نفتکش حامل نفت ایران را به‌ مدت ۱۴ روز تمدید کرد و پس از پایان این دوره بار دیگر حکم به تمدید ۳۰ روزه توقیف نفتکش داد.

روز پنجشنبه دادگاه عالی جبل‌الطارق با بی‌اعتنایی به فشارها و درخواست رسمی آمریکا برای تمدید توقیف نفتکش «گریس 1» (آدریان دریا) حکم آزادی آن را صادر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =