وحدت علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان مثال‌زدنی است

چابهار - ایرنا - نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: وحدت مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان به ویژه علمای دو مذهب بزرگ اسلامی مثال‌زدنی و موجب خرسندی و سرافرازی جهان اسلام است.

ناصر ابو شریف روز یکشنبه در همایش گفتمان وحدت اسلامی و تقریب مذاهب در چابهار با اشاره به اهمیت وحدت و انسجام و برادری بین مسلمانان اظهار داشت: تحکیم وحدت امت اسلامی موجب شکست نقشه‌های شوم و پلید رژیم صهیونیستی و همفکرانش خواهد شد.

او افزود: برگزاری این گونه همایش‌های گفتمان وحدت اسلامی و تقریب مذاهب در چابهار استان سیستان و بلوچستان عامل اتحاد و برادری بیشتر در بین مذاهب به ویژه تشیع و تسنن خواهد شد.

این مبارز فلسظینی از توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان، مدیرکل جوان و انقلابی ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان و همچنین سازمان‌های مردم نهاد که همایش ملی گفتمان وحدت اسلامی را برنامه ریزی و اجرایی کردند، قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: از اینکه در این استان وحدت محور حضور پیدا کردم و از نزدیک وحدت مثال زدنی بین علمای اهل تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان را دیدم، بسیار خرسندم.

سیستان و بلوچستان الگوی وحدت در ایران است

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم این استان با وجود تفاوت در بافت جمعیتی و مذهبی همواره زندگی سرشار از وحدت و همبستگی با هم داشته‌اند به طوری که این استان را الگوی وحدت در ایران کرده‌اند.

مولوی نذیراحمد سلامی روزیکشنبه در همایش گفتمان وحدت اسلامی و تقریب مذاهب در چابهار با اشاره به اخوت و برادری مسلمانان اظهار داشت: وحدت امت اسلامی نیاز امروز جامعه است و نباید کمترین اختلافی را برجسته و دشمنان را شاد کنیم.

وی بیان کرد: وحدت اسلامی یکی از ارکان بسیار با ارزش دین مبین اسلام است و همه سلیقه ها و مذاهب و گروه‌های ایران بر وحدت و انسجام تاکید دارند.

عضو خبرگان رهبری افزود: برای وحدت اسلامی آیات قرآنی و احادیث پیامبر(ص) و ائمه(ع) روی آن تاکید دارند و سیستان و بلوچستان یکی از نمادهای مهم وحدت است و ندای وحدت و برادری آن برای همه ثابت شده است.

وی ادامه داد: وحدت اسلامی یک امر سیاسی و موقتی بر خلاف نظر برخی افراد نیست بلکه یک مبنای بسیار ارزشمند برای حفظ هویت مسلمانان است.

 مولوی سلامی تصریح کرد: باید همیشه بر اشتراکات تاکید کرد چون از اختلاف تنها دشمن سود می برد و مسلمانان هیچ چیزی عایدشان نمی‌شود.

هر گاه به جوانان اعتماد شده کارهای بزرگی صورت گرفته است

 مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به شرکت بیش از ۴۰ سمن و سازمان مردم نهاد در همایش بزرگ گفتمان وحدت اسلامی و تقریب مذاهب اسلامی در چابهار اظهار داشت: سمن های استان سیستان و بلوچستان با برگزاری نشست ملی نقش جوانان و سازمان‌های مردم نهاد در گفتمان سازی وحدت و تقریب مذاهب اسلامی ثابت کردند که هر گاه به جوانان اعتماد شده کارهای بزرگی صورت گرفته است.

ادهم کرد افزود: برنامه های خوبی برای نشاط و شادابی جوانان در نظر گرفته شده است و امیدواریم با همت دولت پس از تکمیل زیرساخت های ورزشی بتوانیم خدمات بهتری به جوانان ارایه کنیم.

به گزارش ایرنا برگزاری کارگاه نقش جوانان در چگونگی شکل گیری جبهه مقاومت جوانان جهان اسلام، رونمایی نمادین از پوستر دبیرخانه دایمی نشست نقش جوانان و سازمانهای مردم نهاد در گفتمان سازی وحدت و تقریب مذاهب، برگزاری نشست تخصصی معاونت فرهنگی و امور جوانان با موسسه‌های مردم نهاد شهرستان چابهار و تجلیل از خانواده معظم سید محسن سجادی از شهدای مدافع حرم از دیگر ویژه برنامه های همایش گفتمان وحدت اسلامی و تقریب مذاهب بود.

همچنین شرکت کنندگان در همایش از سیاه چادر عشایری استان در جشنواره تابستانی مونسون، نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و هدایای استان های مختلف کشور، بنادر شهیدبهشتی و شهید کلانتری، ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری شهرستان چابهار نیز دیدن کردند.

۳۰۴۳**۶۰۸۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =