۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۰
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83442193
۰ نفر
مشاوران ترامپ درصدد منع دسترسی کودکان مهاجر به مدارس دولتی

تهران - ایرنا - شبکه خبری بلومبرگ از اقدام برخی از مشاوران ارشد«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای بررسی روش هایی جهت جلوگیری از ثبت نام کودکان مهاجر بدون مدرک در مدارس دولتی آمریکا پرده برداشت.

این شبکه خبری نوشت، این گروه از مشاوران کاخ سفید ماه ها به دنبال راهی برای دادن اختیارات به ایالت ها برای تحقق چنین هدفی بودند.

بلومبرگ این اقدام را بخشی از تلاش های دولت آمریکا برای جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران از مرز جنوبی آمریکا ارزیابی کرد و افزود: «استیون میلر» مشاور ارشد ترامپ نقش اصلی را در تلاش هایی که از اوایل سال 2017 شروع شد، برعهده داشته و ظاهرا  مقام های کابینه و اعضای شورای سیاست داخلی کاخ سفید را تحت فشار قرار داده تا راهی را برای محدود کردن ثبت نام این گروه از مهاجران دانش آموز ابداع کنند.

بلومبرگ این خبر را به نقل از برخی از افراد مطلع از این موضوع منتشر کرده و افزود: این تلاش بخشی از فهرستی از پیشنهادهای مربوط به مهاجران بوده که بدون مجوز کنگره نیز قابل اجرا است.

بر اساس این گزارش، مشاوران کاخ سفید در نهایت مجبور شدند این تلاش خود را متوقف کنند زیرا ظاهرا بارها به آنها گفته شده بود که چنین تلاشی با دستور سال 1982 دیوان عالی در تضمین دسترسی همگانی به مدارس عمومی مغایرت دارد.

بلومبرگ نوشت: جلوگیری از دسترسی صدها هزار کودک به خدمات آموزشی، گستردگی تلاش کاخ سفید برای سرکوب مهاجران بدون مدرک را نشان می دهد.

این راهبرد، بازتاب اهداف واقعی دستور جدید دولت آمریکا است که اوایل هفته گذشته منتشر شد و جلوگیری از اقامت دائمی مهاجرانی را هدف قرار می دهد که از مزایای دولتی استفاده می کنند.

این اقدام دولت ترامپ خشم دموکرات ها را برانگیخته است و آنها آن را بیرحمانه قلمداد می کنند. آنها از ترامپ به دلیل سیاست های مهاجرتی اش انتقاد کرده اند. ازجمله این سیاست ها طرحی است که ماه گذشته اعلام شد و از مهاجران آمریکای مرکزی می خواهد به جای  آمریکا برای پناهندگی در گواتمالا تقاضای پناهندگی دهند؛ اقدامی که به گفته مدافعان حقوق مهاجران، جان آنها را به خطر می اندازد. مباحث مربوط به مهاجران، نقش محوری را در انتخابات 2020 آمریکا ایفا می کند.

فعالان مسائل مهاجران می گویند اقدام کاخ سفید برای بررسی تغییر سیاست خود در خصوص کودکان مهاجر زنگ هشدار را به صدا در آورده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =