اختصاص تسهیلات ویژه صندوق توسعه ملی برای صادرات محصولات کشاورزی کرمان

کرمان - ایرنا- به گفته استاندار کرمان، تسهیلات ویژه ای از سوی صندوق توسعه ملی برای صادرات محصولات کشاورزی این استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، محمد جواد فدائی  افزود: صبح امروز (یکشنبه) به منظور استفاده از امکانات صندوق توسعه ملی برای حل برخی از مشکلات اقتصادی استان، نشستی با حضور جمعی از نمایندگان و مدیران استان در دفتر مدیر عامل صندوق توسعه ملی در تهران برگزار شد و خوشبختانه تسهیلات خوبی برای صادرکنندگان محصول استراتژیک و ارزآور پسته مصوب شد.
وی با اشاره به مصوباتای نشست تصریح کرد: بانک کشاورزی اعلام  کرده  برای ارائه تسهیلات به صادرکنندگان محصولات کشاورزی با نرخ ۱۸ درصد محدودیتی ندارد و همچنین علاوه بر امکان استفاده از ظرفیت خط اعتباری خریدار ارزی صندوق توسعه ملی با درخواست بانک کشاورزی، صادرکنندگان می توانند از مانده خط اعتباری ارزی سال ۹۷ به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان از صندوق با نرخ ۱۱ درصد و ۲۰۰ میلیارد تومان از بانک کشاورزی با نرخ ۱۸ درصد به صورت تلفیقی با نرخ ۱۴/۵ درصد استفاده کنند.
استاندار کرمان با اشاره به برگزاری نشست دیگری  با حضور معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکل صادرات پسته اظهار داشت: اصلاح باغات کشاورزی یکی دیگر از مصوبات این نشست بود و قرار شد با وزارت جهاد کشاورزی برای درخواست منابع تسهیلات اصلاح باغات استان کرمان از صندوق توسعه ملی مکاتبه شود.
فدائی اضافه کرد: پذیرش ضمانت های صادره صندوق ضمانت صادرات برای خط اعتباری خریدار ارزی از سوی بانک کشاورزی یکی دیگر از مصوبات نشست امروز بود و جزئیات این خط اعتباری را هیأتی مرکب از نمایندگان صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی مشخص خواهند کرد.

۷۴۴۰/ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =