اعزام ۱۳ ناوگروه به دریا از سوی ارتش در سال اخیر

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امنیت دریایی آب‌های ایران در سال اخیر فضای پرتنشی را تجربه کرد و ما ۱۳ ناوگروه را به دریا اعزام کردیم.

امیر دریادار «حسین خانزادی» در مراسم روز جهانی دریانوردی که امروز (یکشنبه) در مرکز همایش های بین المللی برگزار شد، گفت: وقتی به عرصه دریا نگاه می‌کنیم متوجه پیشرفت‌های فراگیر صنعت دریا و توسعه حمل و نقل دریایی می‌شویم.

وی اظهار داشت: باید بدانیم فناوری تاثیر عمیقی در این عرصه دارد، بنادر، کشتی و آنچه در حوزه دریا و دریانوردی وجود دارد به شدت متاثر از فناوری است.

خانزادی افزود: این تغییرات، حضور در دریا را معنادارتر کرده و علاوه بر سهولت حضور در دریا، پیچیدگی این حوزه بیشتر شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: ایران کشوری دریایی و بر این اساس انتظار داریم ظرفیت دریایی کشور به دلیل تاکیدات مقاممعظم رهبری افزایش یابد.

وی با بیان اینکه ظرفیت دریا برای توسعه اقتصاد آبی مطرح است و این امنیت است که این هدف را محقق می‌سازد، گفت: خوشبختانه کشتی happiness با نیروی دریایی ارتش و شرکت ملی نفتکش به آبهای کشور بازگشت و از هر گونه تعرض و گزند در امان ماند.

خانزادی اظهار داشت: امنیت دریایی در آبهای پیرامون جمهوری اسلامی ایران در یک سال اخیر فضای پرتنشی را تجربه کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در یک سال گذشته ۱۳ ناوگروه رزمی  را به دریا اعزام کردیم در حالی که در سالیان قبل به طور متوسط ۶ ناوگروه را اعزام می‌کردیم.

وی تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران در تنگه هرمز و خلیج فارس به خوبی امنیت منطقه را برقرار کرده است و اگر کشوری بخواهد آسیبی به منافع جمهوری اسلامی ایران وارد کند به دلیل رصد کامل شرایط امکان فرار نخواهد داشت و پاسخ جدی در این رابطه دریافت می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =