فضای مجازی مخاطب را به زندگی فردی دعوت کرده است

تهران- ایرنا- معاون صدا با اشاره به اینکه فضای مجازی مخاطب را به زندگی فردی و جدایی از اجتماع دعوت می‌کند، گفت: وقتی در یک تاکسی نشسته و رادیو گوش می‌دهیم، همه در کنار هم هستیم و یک صدا را دنبال می‌کنیم، رادیو نخ تسبیحی است که انسان‌ها را با هویت و نقش‌های متفاوت در کنار هم قرار می‌دهد.

به گزارش روز یکشنبه صدای جمهوری اسلامی ایران،‌ حمید شاه‌آبادی با بیان اینکه امروز یکی از اقدامات ملی و جدی رسانه تقویت هویت ملی و به‌تبع آن افزایش اقتدار است، اظهار داشت: نقش رادیوهای استانی گاهی برای کسانی که درگیر تولیدات استانی هستند ویژه‌ نیست، اما در پازل تولیدات رادیویی کشور بسیار تاثیرگذار است و در مجموع نقش زیبایی را ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز مولفه‌های اقتدار تغییر کرده‌ است به سهم رسانه در ایجاد این اقتدار پرداخت و افزود: هویت ملی یکی از ابزارهای جدی برای بروز اقتدار است. اطلاع رسانی، تربیت، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی از جمله دستمایه‌های ساخت برنامه‌های صداوسیما است که با هدف افزایش هویت ملی پخش می‌شوند.

معاون صدای جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: امروز در جای جای کشور نقص‌ها و مشکلاتی را می‌بینیم اما در مجموع با وجود همه این اختلال‌ها، کشتی انقلاب اسلامی در حال حرکت است و این مسیر ارزشمند در کشور به قوت درحال پیگیری است.

وی با تاکید بر اینکه رادیو نقش پیوند جمع‌ها و گروه‌ها را دارد، گفت: فضای مجازی مخاطب را به زندگی فردی و جداشدن از اجتماع دعوت می‌کند اما وقتی در یک تاکسی نشسته و رادیو را گوش می‌دهیم، همه در کنار هم هستیم و یک صدا را دنبال می‌کنیم. رادیو نخ تسبیحی است که انسان‌ها را با هویت و نقش‌های متفاوت در کنار هم قرار می‌دهد.

 شاه‌آبادی ادامه داد: چه در رادیوهای سراسری و چه در شبکه‌های استانی و بخش‌های متفاوت، رادیو باید به این وظیفه خود یعنی ایجاد پیوند جمعی و هویت ملی اهتمام ویژه‌ بورزد.

معاون صدای جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه شبکه‌های‌ ملی و استانی رقیب یکدیگر نیستند، افزود: شبکه‌های ملی و استانی باید در کنار یکدیگر قرار گرفته و این مهم نیاز به تولید محتوا دارد.

شاه آبادی با اعلام اینکه یکی از شیفت‌های شبکه پیام هر هفته به یک استان تعلق می‌گیرد گفت: ارتباط بین رادیوهای محلی و ملی غنای محتوایی را در برنامه‌های رادیو افزایش می‌دهد.

 

رسانه‌های استانی باید برای پخش تولیداتشان در شبکه‌های سراسری ترازهای ملی را رعایت کنند

شاه آبادی با اشاره به اینکه شبکه‌های استانی تعامل خوبی با شبکه‌های سراسری دارند، گفت: رسانه‌های استانی برای پخش تولیداتشان در شبکه‌های سراسری باید ترازهای ملی را رعایت کنند چرا که این شبکه‌های استانی هستند که حال و وصف آداب و رسوم و شرایط داخل استان را می‌شناسند و نماینده صداوسیما در استان‌ها هستند.

وی جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صداوسیما را فرصتی برای تعامل دانست و گفت: قطعا حضور مدیران شبکه‌های ملی در این جشنواره و تداوم کمیسیون‌های تخصصی بر کیفیت برنامه سازی می‌افزاید.

معاون صدا افزود: تلاش می‌کنیم از ظرفیت استان‌ها برای غنای برنامه‌های ملی استفاده کنیم و امکانات بیشتری در اختیار صدای استان‌ها قرار دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =