۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83442088
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری نمایشگاه آثار ۲۴ ساعت، ۲۴ عکس

تهران-ایرنا- اولین نمایشگاه عکس پروژه‌ «۲۴ساعت» در گالری تابستان خانه‌ هنرمندان برگزار می‌شود.

پروژه عکاسی ۲۴ ساعت در سال ۲۰۱۲ با دو عکاس که بنیانگذاران آن هستند با نام های رنزو گرند و سم اسموترمن و حضور ۶۵ عکاس از ۲۰ کشور مختلف شروع به کار کرد. در هر دوره به تعداد شرکت کنندگان افزوده شد و امسال این چالشِ عکاسی به ۴۸۸۰ شرکت‌کننده از ۱۰۰ کشور رسید. نمایشگاه عکس پروژه‌ ۲۴ساعت در ایران جمعه پیش‌رو (۱ شهریور) در گالری تابستان خانه‌ هنرمندان به همت فرهود نصیری و سارا هاشمی برگزار می‌شود.

پروژه عکاسی ۲۴ ساعت هر سال در یک روز خاص اجرا می‌شود. به این‌ترتیب عکاسان از کشورها و شهرهای مختلف دنیا با ثبت نام در سایت پروژه، در طول ۲۴ ساعت در این روز مشخص، شهر خود را به تصویر کشیده و هر ساعت یک عکس را در شبکه اجتماعی اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند. عکس‌ها توسط داورها در دو مرحله داوری شده و در نهایت علاوه بر ایران در ۳ کشور دیگر نمایشگاهی از عکس‌های برگزیده به نمایش درمی‌آید. این پروژه در سال جاری در تاریخ ۴ خرداد برگزار شد و ۵۵۰ عکاس ایرانی در پروژه شرکت داشتند. 

هر سال نمایشگاهِ آثار برگزیده در چهار کشور برگزار می‌شود و از آنجا که پروژه‌ ۲۴ ساعت پلی است برای تعامل فرهنگی بین ایران و سایر کشورها، سفیران پروژه؛ فرهود نصیری و سارا هاشمی پس از برگزاری کارگاه‌های انتقال تجربه در تهران واصفهان، برای اولین بار این نمایشگاه بین‌المللی را در ایران برگزار خواهند کرد. در این نمایشگاه ۷۴ اثر از کشورهای استرالیا، فنلاند، ایتالیا، آلمان، آفریقای جنوبی، نیجریه، پرو، مکزیک، لهستان، چین، ونزوئلا، آمریکا، ارمنستان، هند، کنگو و ایران روی دیوار خواهد رفت. آثار عکاسان ایرانی نیز در چهار نمایشگاهی که در کشورهای دیگر برگزار می‌شود حضور خواهد داشت.

همچنین از روند برگزاری این پروژه مستندی به کارگردانی مرجان شکوهی و تهیه‌کننده‌گی مهدی شادی‌زاده ساخته شده که قرار است در سینمای هنر و تجربه اکران شود.

طبق قوانین پروژه‌ ۲۴ساعت عواید فروش آثار نمایشگاه‌ها به چهار بنیاد خیریه با عنوان‌های خیریه‌ آتنا در ایران، Ges mujer در مکزیک، she has hope در اوگاندا و از پرو Sacred valley health اختصاص می‌یابد. نمایشگاه آثار ۲۴ ساعت در روز جمعه ۱ شهریور از ساعت ۱۷ و از ۲ تا ۱۲ شهریور ساعت ۱۴ تا ۲۲ در گالری تابستان خانه‌ هنرمندان برپا خواهد بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =