۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۱
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83442062
۰ نفر

پروندهٔ خبری

دموکرات های کنگره آمریکا درصدد تلافی اقدام رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - یک شرکت رسانه ای آمریکایی گزارش داد، دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا ظاهرا در حال بررسی اقدامات تلافی جویانه علیه دو دیپلمات بلندپایه آمریکایی و صهیونیستی در واکنش به نقش آنها در تصمیم ممنوعیت سفر دو نماینده مسلمان کنگره به سرزمین های اشغالی هستند.

تارنمای شرکت رسانه ای «مک کلاچی» آمریکا در این زمینه گزارش داد: حدود 12 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از جمله اعضای ارشد یهودی این مجلس، در حال مذاکره بر سر رای «عدم اطمینان و اعتماد عمیق» به «رون درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا و آغاز تحقیقات بازرس کل درباره «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی هستند.

اوایل هفته جاری، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به بهانه اظهارات ضد اسراییلی «ایلهان عمر» و «رشیده طلیب» نمایندگان مسلمان کنگره آمریکا، آنها را از سفر به سرزمین های اشغالی منع کرد.

تصمیم نتانیاهو  تنها اندکی پس از توئیت «دونالد ترامپ» انجام گرفت که در آن نوشته بود اجازه به این دو نماینده برای ورود به سرزمین های اشغالی «یک ضعف بزرگ را نشان می دهد».

این اقدام انتقادهای گسترده دموکرات های کنگره را برانگیخت.

این دو نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا از منتقدان صریح رژیم صهیونیستی هستند و از بایکوت آن حمایت می کنند.

رژیم صهیونیستی پس از اعلام ممنوعیت سفر رشیده طلیب، اعلام کرد به شرطی وی می تواند این سفر را انجام دهد که حرفی از بایکوت رژیم صهیونیستی نزند.

طلیب به این لغو ممنوعیت مشروط واکنش نشان داد و گفت که تحت شروط سرکوبگرایانه به این سفر تن در نمی دهد.

ترامپ خودداری رشیده طلیب از دیدار از سرزمین های اشغالی برای ملاقات با مادربزرگش را زیر سئوال برده و در توئیتی نوشت: رشیده طلیب از مقامات اسراییلی خواسته بود به او اجازه دهند که با مادربزرگش ملاقات کند. این اجازه بسرعت داده شد و طلیب با لحن توهین آمیزی آن را رد کرد. تنها برنده این اتفاقات مادربزرگ طلیب است که اکنون دیگر مجبور نیست او را ملاقات کند!

نتانیاهو مدعی است که برنامه سفر ایلهان عمر و رشیده طلیب نشان می داد که تنها هدف آنها تحکیم و تقویت بایکوت و انکار مشروعیت اسراییل است.

بر اساس گزارش تارنمای مک کلاچی، بسیاری از دموکرات ها از سال 2015 به اهداف رون درمر سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا مظنون هستند.

این معتمد ارشد نتانیاهو در این سال مسئول هماهنگی سخنرانی جنجال برانگیز نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره بود که مذاکرات هسته ای دولت «باراک  اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا با ایران را هدف قرار می داد.

نتانیاهو در اقدامی بی سابقه ماه گذشته خواستار تمدید دوره خدمت درمر برای سومین بار متوالی به دلیل ارتباط نزدیک او با دفتر نخست وزیری و دولت آمریکا شد.

دموکرات ها همچنین اقدام علیه سفیر ترامپ در سرزمین های اشغالی را بررسی می کنند که بیانیه ای عمومی را در دفاع از تصمیم نتانیاهو برای ممنوعیت سفر دو نماینده کنگره به بهانه قانون ضد بایکوت، سرمایه گذاری و تحریم اسراییل صادر کرد.

1071

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =