برگزاری مستمر المپیاد استعدادهای برتر رویکرد وزارت ورزش و جوانان است

اصفهان- ایرنا - رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: برگزاری مستمر و هر ساله المپیاد استعدادهای برتر کشور رویکرد این وزارتخانه است.

نصرت الله انصاری روز یکشنبه در حاشیه آیین بدرقه و اعزام کاروان استان اصفهان به دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور  در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این رویداد ورزشی برای پشتوانه سازی تیم های مختلف بسیار مفید و ضروری است، بنابراین برگزاری هر ساله آن با ابعاد وسیع تر در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه برای این المپیاد ردیف بودجه مشخص تعریف شده تا برای برگزاری آن با مشکل روبه رو  نشویم.

انصاری با اشاره به بهبود جریان استعدادیابی در کشور اضافه کرد: در دوره گذشته فرایند استعدادیابی به طور کامل اجرا نشد و بر همین اساس امسال از فدراسیون ها خواسته شد شاخص های مهارتی مشخص تعیین کنند تا روند ارزیابی دقیق تر و بهتر انجام شود.

رییس کمیته استعدادیابی المپیاد استعدادهای برتر کشور اضافه کرد: همچنین از فدراسیون ها درخواست کردیم که برنامه نگهداشت از استعدادها را پیاده کنند، به این معنا که چهره های مطرح و ارزشمند برای پرورش و سرمایه گذاری را سه تا چهار سال با نظارت هیات ها و با کمک وزارتخانه حمایت کنند تا سرانجام به اضافه شدن نیروهای خلاق و ورزشکاران حرفه ای منجر شود.

وی اضافه کرد: دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور از لحاظ تعداد شرکت کنندگان در مقایسه با سال قبل حدود ۲۰ درصد رشد داشت و این نشان از توجه مطلوب فدراسیون ها و استان ها با امر استعدادیابی است.

انصاری خاطرنشان کرد: ۹۶ رشته ورزشی در این المپیاد در نظر گرفته شد و ۲۰ استان میزبان ورزشکاران در رشته های مختلف خواهند بود.

آیین بدرقه و اعزام کاروان ورزشی استان به دومین دوره المپیاد استعدادیابی استعدادهای برتر کشور روز یکشنبه با حضور ورزشکاران، مربیان، سرپرستان و مسوولان هیات و اداره کل در سالن سیتی سنتر اصفهان برگزار شد.

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور طی سال‌جاری  ۲۹ مرداد تا ۱۰ شهریور به میزبانی ۱۹ استان کشور در ۹۶ رشته برگزار می شود.

بیش از ۳۰۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان اصفهان فعالیت می کنند و افزون بر یکهزار و ۳۵۰ باشگاه ورزشی در این خطه وجود دارد.

 در پایان این مراسم پوستر دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور رونمایی شد.

۶۰۲۰/۶۰۲۶/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =