۲۸ میلیون نفر ساعت کلاس آموزشی برگزار شد

تهران- ایرنا- مدیرکل مشاوره، امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری ۲۸ میلیون نفر ساعت کلاس آموزشی در سال تحصیلی گذشته برای توانمند سازی نیروی انسانی خبرداد.

 «مسعود شکوهی» روز یکشنبه در نشست سرپرست وزارت آموزش و پرورش با مدیران و کارکنان معاونت پرورشی و فرهنگی به برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی و تجارب برتر اشاره کرد و اظهارداشت: در موضوع ساماندهی نیروی انسانی حدود ۲۰ هزار نفر نیروی ابلاغی را از سامانه خارج کردیم.

وی افزود: در حوزه مشاوره طراحی و استقرار نظام استعدادیابی را در دستورکار داریم. پیش نویس نظام جامع راهنمایی و مشاوره نیز برای طرح در شورای عالی و جلسه هیات دولت نهایی شده است.

مدیرکل مشاوره، امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سامانه جامع نظام مراقبت دربرابر آسیب های اجتماعی امسال از ابتدای مهر در تمام مدارس راه اندازی می شود.

شکوهی با بیان این که سال گذشته آزمون های سلامت روان را برای ۳ میلیون نفر برگزار کردیم، گفت: در حوزه پیشگیری برنامه هایی را پیش بینی کردیم و الگویی را برای مداخله بحران ها در قالب طرح نماد طراحی کردیم.

وی موضوع نیروی انسانی را یک چالش جدی عنوان کرد و خواستار پیگیری های سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بحث مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی شد.

** برنامه های فرهنگی آموزش و پرورش در اداره کل فرهنگی، هنری، اردوها قرار گیرد

در ادامه این نشست مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش از سرپرست وزات آموزش و پرورش درخواست کرد که تمام برنامه های فرهنگی و هنری آموزش و پرورش در اداره کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضا های پرورشی قرار گیرد.

علی رمضانی گفت: در بحث شوراهای دانش آموزی کارهای خوبی انجام شد، همچنین جشنواره های حمایت از کالای ایرانی، آینه زمان (زندگی به سبک روح الله) و گلدسته سرو به عنوان فعالیت های مدرسه محوری درجریان است.

وی افزود: امسال شورای دانش آموزی بحث شهید پژوهی را درنظر دارد همچنین گام دوم انقلاب هم در حال انجام است.

 مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش به هفته تئاتر و سرود و بحث ورود خیرین مدرسه ساز به شوراهای دانش آموزی که مورد تاکید سرپرست وزارت آموزش و پرورش است اشاره کرد و از برگزاری جشنواره دانایی و توانایی و اردوهای راهیان نور خبر داد.

رمضانی به وجود هزار و ۱۸۲ کانون های فرهنگی و تربیتی اشاره کرد و گفت: انتظار داریم دبیرخانه تمام برنامه های فرهنگی و هنری آموزش و پرورش در اداره کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی قرار گیرد و برای اوقات فراغت یک ردیف بودجه خاص در نظر گرفته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =