برگرفته از وصیت‌نامه شهید آقایی: شهادت سلاح خونین شکست دشمن است

سمنان- ایرنا- شهید احمد آقایی یکی از شهدای دفاع مقدس از استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود، با تاکید بر پیروی از فرموده‌های رهبری، اظهار داشته است: شهادت سلاح خونینی است که شهید به‌ وسیله آن آخرین ضربه را به دشمن زبون وارد می‌سازد و با شهادت سرنوشت جامعه ساخته می‌شود.

شهید آقایی، فرزند هاشم و حورالعین، بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۴۶ در شهر بسطام از توابع شهرستان شاهرود در استان سمنان در خانواده‌ای مومن دیده به جهان گشود.

این شهید والامقام، در خوش زبانی و مهربانی زبانزد بود و همواره قلبش برای کمک به دیگران می‌تپید و به دلیل این سیرت نیکو بین اهالی شهرش محل محبوبیت خاص داشت.

این شهید بزرگوار دانش‏ آموز سوم راهنمایی بود که دیگر تاب ماندن در شهر را نداشت و برای کمک به غیورمردان رزمنده در جبهه با سماجت برای گرفتن موافقت خانواده به میدان نبرد حق علیه باطل شتافت.

شهید آقایی، اولین بار در حالی که کمتر از بیست سال سن داشت به عنوان بسیجی از طرف سپاه شاهرود تیپ ۲۱ گردان کربلا عازم میدان نبرد برای دفاع از خاک میهن اسلامی شد.

این شهید جلیل‌القدر بعد از شرکت در عملیات‌های مختلف سرانجام پس از چهار ماه دفاع از خاک وطن، در بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۶۵ در اثر اصابت گلوله به گردن در مقابله با تک دشمن در منطقه مهران به قافله سالار شهیدان پیوست.

این شهید گران‌قدر در بخشی از وصیت‌نامه خود خطاب به معلمان گفته است: معلمان در تربیت صحیح دانش آموزان کوشا باشند و اجازه ورود اخلاق زشت و ناپسند را به محیط مقدس مدرسه ندهند چرا که جوانان نقشی مهم در سرنوشت کشور و داشتن ایرانی آباد دارند.

پیکر مطهر شهید  آقایی در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد.

استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است.

با هدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد.

معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، سلامت، مفاخر استان و معرفی کتاب، دیگر پرونده‌های خبری خبرگزاری ایرنا استان سمنان است.

۷۳۴۲/۷۴۰۸

اخبار مرتبط