دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی کاروان شادی عید غدیر

بیرجند - ایرنا - دبیر ستاد مردمی غدیر در خراسان جنوبی گفت: امسال راهپیمایی کاروان شادی روز عید غدیر در بیرجند مطابق هر سال برگزار می شود و انتظار می‌رود مردم با حضور خود این مراسم را باشکوه‌تر کنند. 

ابوالقاسم آرزومندان روز یکشنبه در نشست خبری که در دفتر روزنامه امروز خراسان جنوبی برگزار شد اظهار داشت: برنامه‌های ستاد مردمی غدیر از قبل عید قربان شروع شده است و تا عید غدیر ادامه دارد. 

وی اضافه کرد: این برنامه‌ها با همت جوانان و مشتاقان امامت و ولایت به صورت خودجوش دنبال شده است اما در طول سال برنامه‌ریزی آن انجام می‌شود. 

دبیر ستاد مردمی غدیر در خراسان جنوبی یکی از برنامه‌های ابتکاری امسال را اجرای مراسم ضرب زورخانه عنوان کرد و گفت: این مراسم به مدت پنج شب در میدان ابوذر بیرجند تا شب عید غدیر اجرا می‌شود که تاکنون با استقبال خوب مردم مواجه بوده است. 

وی با اشاره به انجام حدود ۸۰۰ ساعت کار برای برنامه‌های غدیر امسال بیان کرد: برنامه‌ریزی برای اطعام در روز عید غدیر با طبخ حدود چهار هزار پرس غذا انجام شده است. 

آرزومندان آذبین بندی شهر، نصب بنر، رژه تاکسی و برپایی نمایشگاه برشی از واقعه غدیر در پارک توحید را از دیگر برنامه‌های این ستاد برشمرد و  گفت: جشن دخترانه نیز فردا (دوشنبه) در سالن شهید رحیمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به برپایی میز محبت علوی در مساجد حاشیه شهر اضافه کرد: جشن بزرگ غدیریون در پارک خیابان دولت و توحید نیز برای شب عید پیش بینی شده است. 

دبیر ستاد مردمی غدیر در خراسان جنوبی با اشاره به راه‌اندازی کاروان شادی روز عید غدیر گفت: این مراسم مطابق هر سال از سه راه اسدی ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح سه شنبه آغاز می‌شود و تا دفتر امام جمعه بیرجند ادامه دارد. 

وی همچنین از برپایی جشنی در حسینیه ابن حسام خیابان طالقانی بیرجند ساعت ۱۰ صبح روز عید غدیر خبر داد و گفت: میزبان این جشن مادران شهدای سید استان هستند که از شرکت کنندگان با نهار متبرک پذیرایی می‌شود. 

آرزومندان عنوان کرد: ۲ گروه ۱۲ نفره روحانی ایام بزرگداشت عید غدیر در شهرهای بیرجند، قاین، زیرکوه و نهبندان به پرده خوانی می‌پردازند.

وی با اشاره به افزایش فرهنگ‌سازی برای برپایی پرشورتر جشن عید غدیر ادامه داد: ستاد مردمی غدیر از سال ۹۲ فعالیت خود را در خراسان جنوبی آغاز کرد و هر سال مشارکت مردم بیشتر می‌شود. 

دبیر ستاد مردمی غدیر در خراسان جنوبی با بیان اینکه ستاد با دستگاه‌های اجرایی نیز رابطه صمیمانه‌ای دارد گفت: ارتباط مردمی نیز برای انجام کارها به خوبی برقرار شده است. 

وی با اشاره به اجرای ۳۳ پروژه فرهنگی در عید غدیر امسال اضافه کرد: ویزیت رایگان پزشکان در درمانگاه شهدا و امام سجاد از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده است. 

آرزومندان با بیان اینکه هویت ما از روز غدیر آغاز می‌شود گفت: وظیفه بر دوش هر مسلمانی است تا زمانی که زنده هستیم این روز را گرامی بداریم چرا که کسانی بودند و می‌خواستند این واقعیت را کمرنگ نشان دهند.
 
وی با اشاره به اینکه کارهای ناب در سراسر کشور در این ایام انجام می‌شود افزود: هدف ما در ستاد اجرایی مردمی غدیر این است که کار را به مردم بسپاریم و دیگران را تشویق کنیم تا بیشتر در این مراسم شرکت کنند و به میدان بیایند تا رقابت‌های مثبت به وجود آید.
  
۹۸۹۳*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =