نمایشگاه دربند رنگ در موزه شهدا افتتاح شد

تهران - ایرنا - نمایشگاه خوشنویسی، نقاشی و آثار حجمی «دربند رنگ» با محوریت اسارت، آزادگی و نمایش دستاوردهای هنری آزادگان در موزه مرکزی شهدا با حضور جمعی از مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران افتتاح شد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی بنیادشهید و امور ایثارگران، رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد روز یک‌شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «دربند رنگ» در موزه مرکزی شهدا با اشاره به نمایش آثار برخی آزادگان هنرمند در این نمایشگاه، گفت: آثار خطاطی، نقاشی، هنرهای حجمی و تجسمی این افراد به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی از تاریخ ۲۷ مردادماه لغایت اول شهریورماه در موزه شهدا به نمایش درخواهد آمد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از زبان هنر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، افزود: موزه شهدا در خدمت هنرمندان شاهد و ایثارگر برای نمایش آثار آنها است و بنا داریم که تا پایان سال این گالری را به نمایشگاه‌های تشکل‌های ایثارگری و هنرمندان شاهد و ایثارگر کشور اختصاص دهیم.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، توسط رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد، بهاره کشفی مدیرکل امور مجلس و لوایح بنیاد و دیگر مسئولان نمایشگاه از هنرمندان آزاده آقایان «اندرواژ»، «ورسیده»، «فلاحتی» و سرکار خانم «کارخانه» هنرمند و همسر آزاده گرانقدر «احمدعلی قورچی» تجلیل شد.

نمایشگاه «دربند رنگ» از تاریخ ۲۷ مردادماه لغایت اول شهریورماه از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تمام شد، جنگی که از سال ۱۳۵۹ آغاز و به مدت ۸ سال ادامه داشت. در این جنگ ۴۳ هزار نفر آزاده و اسیر در چنگال رژیم بعثی داشتیم. آزادگان سرافرازی که از ۲۶ فروردین ۶۹ یکسال پس از پایان جنگ یک به یک به کشور بازگشتند. تعداد آزادگان مسلمان در استان های مختلف کشور نیز ۴۳ هزار و ۵۸ نفر، آزادگان مسیحی ۵۸ نفر، آزادگان کلیمی ۳۴ نفر و آزادگان زرتشتی نیز ۲۳ نفر هستند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha