۷ میلیون اثر در حوزه قرآن، عترت و نماز به دانش‌آموزان عرضه شد

تهران-ایرنا- مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۷۰ عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های قرآنی تهیه شده است، گفت: بیش از ۷ میلیون اثر و تولیدات اداره کل قرآن، عترت و نماز بین دانش‌آموزان عرضه شده است.

به گزارش روز یکشنبه آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب‌زاده امروز یکشنبه در نشست سرپرست وزارت آموزش و پرورش با مدیران و کارکنان معاونت پرورشی و فرهنگی اظهار کرد: در این مجموعه براساس طرح تحول بنیادین، فرمایشات مقام معظم رهبری و توصیه‌های دولت تدبیر و امید، چهار اصل را حاکم بر برنامه‌های خود پیش بینی کردیم.

وی این چهار اصل را مدرسه‌محوری، فراگیری در عین اثربخشی، توسعه مشارکت و توجه به فعالیت‌های گروهی نامید و گفت: با راه‌اندازی هیات‌های اندیشه‌ورز کارهای خود را در حضور جمعی از افراد و صاحب‌نظران عرضه کردیم. در سال اول این محصولات را ارائه و در سال دوم آنان را مستندسازی و کمبودها را تولید کردیم.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: این حوزه در سطح فعالیت‌های قرآنی کشور صاحب‌نظر است و در یک اقدام مشترک با سازمان اوقاف طرح حفظ جزء سی را انجام دادیم. سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر و امسال ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر شرکت‌کننده در این طرح داشتیم که ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از آنان آموزش و پرورشی بودند.

مسیب‌زاده در ادامه حضور در نمایشگاه بین‌المللی و برگزاری مسابقات قرآن را از برنامه‌هایی دانست که اجرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =