۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83441892
۰ نفر

برچسب‌ها

سرعت بخشی در صدور احکام قضایی ضروری است

بوشهر -ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: خطای مدیران و نیروهای مسلح نسبت به بخش عمومی اهمیت بیشتری دارد و در این بین اشتباه نظامیان مهم تر است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز یکشنبه در دیدار با رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان بوشهر افزود: اشتباه و تخلف مدیران باعث ضربه به حوزه اجرا می‌شود اما خطای نیروهای مسلح، به حوزه دفاع و امنیت زیان وارد می‌کند. 

وی اضافه کرد: سرعت بخشی در صدور حکم و کم شدن فاصله زمانی تشکیل پرونده تا صدور حکم ضروری است اما کیفیت حکم نباید تحت تأثیر این سرعت بخشی قرار گیرد.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: در عرصه مدیریت قضایی که بحث شناخت و پیشگیری، قضاوت، حکم و عرصه اجرا مطرح است مهمترین بخش، شناسایی و پیشگیری است.

صفایی بوشهری بیان کرد: اگر در عرصه شناسایی و پیشگیری ضعیف عمل شود به طور قطع به حوزه دفاعی و امنیتی آسیب وارد می‌شود به همین دلیل با سرکشی مداوم از فضاهای کاری کارکنان باید در عرصه پیشگیری آموزش‌ها و تذکرهای لازم ارائه شود.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: در حوزه قضا بویژه نیروهای مسلح، قانون‌مداری اصل اول است چون اگر قانون مراعات نشود توازن عرصه احکام دچار آسیب می‌شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در حوزه نیروهای مسلح، قاطعیت حرف اول را می‌زند، در اعمال حکم باید قانون‌مدار و قاطع بود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: در نیروهای مسلح، درصد ورود پرونده‌های قضایی نسبت به دادگاه‌ها کم است اما همین مقدار هم برای نیروهای مسلح زیاد است و باید پیشگیری شود.

۶۰۴۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =