مطالعه و کتابخوانی عامل تقویت روح است

بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: مطالعه و کتابخوانی عاملی موثر در تقویت و تغذیه روح است که این مهم باید با مطالعه کتاب های مفید در زمینه های مختلف صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی حسینی روز یکشنبه در آئین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که در محل سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد اظهارداشت: همانگونه که جسم برای رشد نیازمند تغذیه و تقویت است روح هم باید با قرائت قرآن، نماز، عبادت و مطالعه و کتابخوانی کتاب های مفید و آگاهی بخش تقویت شود.

وی افزود: هر کتابی ارزش خواندن ندارد و اینکه چه کتابی مورد مطالعه قرار گیرد اصلی اساسی است که باید مورد دقت و توجه قرار گیرد.

امام جمعه بروجرد بیان کرد: کتاب هایی باید مورد مطالعه قرار گیرند که علاوه بر اینکه به درد دنیا و آخرت می خورند آگاهی و علم انسان را در زمینه های مختلف اعم از اقتصادی، فرهنگی، خانواده و اخلاق و آداب معاشرت اسلامی افزایش دهند.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر مطالعه در زمینه های تقویت کننده آداب معاشرت اسلامی اضافه کرد: امروز در جامعه بسیاری از افراد از آداب معاشرت اسلامی فاصله گرفته اند بطوریکه حتی برخی آداب سلام کردن که عملی معنا دار در اسلام، نوعی دعای سلامتی و عاملی برای تقویت دوستی و محبت است را نمی دانند و گاه در جواب سلام دادن هم جواب صحیحی نمی دهند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی از اخلاق انسانی و اسلامی فاصله گرفته و ادب کم رنگ شده است که این مشکل باید با مطالعه حل شود.

امام جمعه بروجرد با اشاره به مشکلاتی در حوزه اجتماعی و خانواده که در جامعه وجود دارد، گفت: ضعف آگاهی باعث بسیاری از مشکلات و از جمله مشکلات خانوادگی می شود که این مشکلات ناشی از ضعف در داشتن اطلاعات است.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: در عین حال برخی کتاب ها مضر و همانند غذای مسموم هستند و بخصوص جوانان در زمینه اینکه چه کتابی مطالعه کنند باید با مشاوره افرادی صاحب نظر و آگاه کتاب های مفید و آگاهی بخش را مورد مطالعه قرار دهند.

اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تجلیل از ۲۷ برگزیده در بخش های مختلف کتابخوانی ظهر روز یکشنبه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد.

۱۹۲۰/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =