پل چوبی تالاب تالش برای بهره برداری در هفته دولت آماده شد

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش از آماده بهره برداری شدن پل چوبی تالاب جوکندان و قلعه بین این شهرستان برای هفته دولت، در راستای احیای زیستگاه های طبیعی و بازدید گردشگران خبر داد.

گزارش خبرنگار ایرنا از روابط عمومی فرمانداری تالش حاکی است که سید عیسی مهدوی روز یکشنبه در بازدید از پل چوبی تالاب جوکندان و قلعه بین این شهرستان، نقش این طرح زیست محیطی را در حفظ و احیای تالاب ها و جذب گردشگر، مهم ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این سازه ها، پله ها و پل چوبی در هفته دولت، علاوه بر حفاظت از این محیط زیست طبیعی،  مکانی بسیار زیبا و مناسب برای بازدید و پرنده نگری گردشگران مهیا خواهد شد.

عارف شادکام رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: پل چوبی تالاب جوکندان و قلعه بین به طول ۲۹۰ متر و عرض ۱۲۰ سانتی متر ساخته شده و دارای برجک دیدبانی، محل های پرنده نگری، هشت مرکز حضور بازدیدکنندگان، نمازخانه و سرویس بهداشتی است.

وی بیان کرد: گردشگران و بازدیدکنندگان با استفاده از این پل ها و سازه های چوبی، بدون دخل و تصرف و ورود به محیط زیست از تماشای زیبایی ها و مواهب آن لذت خواهند برد.

وی افزود: این سازه ها فاز نخست طرح احیای تالاب را شامل می شود و در مرحله بعدی برای احیای گونه های جانوری و گیاهی این زیستگاه ها، برنامه ریزی و تلاش خواهیم کرد و کل اعتبار این طرح ۱۵ میلیارد ریال است.

شادکام ادامه داد: تالاب جوکندان و قلعه بین در ۱۰ کیلومتری مرکز شهرستان تالش ۲۹۵ هکتار وسعت دارد و نزدیک به ۴۰ گونه پرنده در آن شناسایی شده و محل جوجه آوری نوعی طاووسک زیباست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان و نماینده و فرماندار تالش در خرداد ماه امسال در بازدید از این تالاب، بر تسریع برنامه های عمرانی و زیست محیطی جهت احیا و حراست این میراث طبیعی تاکید کرده بودند.

هفته اول شهریورماه به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی رئیس جمهوری و حجت الاسلام محمدجواد باهنر نخست وزیر در حادثه انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور ۱۳۶۰ به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

شهرستان گردشگرپذیر تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و مناطق کوهستانی، جلگه ای و ساحلی خزر در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =