مخالفان توسعه کردستان در مسیر اهداف دشمن حرکت می‌کنند

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان با بیان اینکه برخی خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی می کنند، گفت: مخالفان توسعه کردستان حرکت در مسیر اهداف دشمنان نظام اسلامی است.

بهمن مرادنیا روز یکشنبه در گفت وگویی خبری اظهار داشت: اجازه نمیدهیم برخی با خودخواهی و با هدف رسیدن به مطامع و منافع شخصی فضای استان را به سمت ملتهب شدن ببرند.  

وی افزود: برخی می خواهند قهرمان شوند ولی به قیمت نابودی استان لذا بر همه مردم،  مسئولان و رسانه ها واجب است اجازه ندهند کسی مانع توسعه استان شود و با تمام قدرت در مقا بل  این هجمه‌ها که هیچ مبنای قانونی ندارد، بایستند.   

مردانیا اضافه کرد: چندی پیش آماری از سوی اتاق بازرگانی ایران منتشر شده که جامعه هدف آن در استان کردستان تنها ۳۹ نفر بوده‌اند و در آن عنوان شده کردستان فاسدترین استان کشور در حوزه اداری و سوء استفاده از موقعیت است در حالیکه این اطلاعات براساس ذهنیت افراد (نظر سنجی) است نه مستندات قانونی و علمی.   

استاندار کردستان یادآور شد: در شورای اداری هفته گذشته از ریاست قوه قضاییه خواستم در این خصوص دستگاه های نظارتی تحت امر خود را  مامور رسیدگی به این موضوع کند و اگر فسادی وجود دارد حتما برخورد و گزارش آن به مردم اعلام شود و اگر نیست با متخلفان و کسانی که این فضاسازی ها را کرده اند، برخورد کند.

       وی تاکید کرد: منکر وجود فساد نیستیم ولی اینکه براساس نظر ۳۹ نفر یک استان را زیر سوال برده و به حیثیت مدیران و مردم خدشه وارد کنیم بی انصافی است و خیانت به مردم و  استان کردستان است.

مرادنیا گفت: موضوع به صورت هدفمند برای ملتهب کردن فضای استان کردستان و ممانعت از توسعه استان و ورود سرمایه گذاران به منطقه است و هیچ مبنای علمی و مستندی هم ندارد چون در همان نظرسنجی بیشتر استان های کشور در یک شرایط همسان قرار دارند و فاصله بهترین استان با بدترین استان تنها ۱/۸ درصد است.    

وی افزود: سالیان گذشته استان کردستان بخاطر کم لطفی مسئولان وقت استانی امنیتی خوانده شدیم و امروز می گویند فاسدترین استان کشور، آیا این ظلم و جفا به مردم کردستان نیست چرا (منتقدان و مخالفان) مقابل توسعه استان قرار گرفته و با آن تقابل می کنید.

رئیس شورای اداری استان کردستان یادآور شد: ما بدنبال انجام کارهای ماندگار در کردستان هستیم و همه تلاش خود را بکار گرفته ایم تا مشکلات حوزه های مختلف را کاهش دهیم، محدودیت‌ها را بشکنیم و چهره واقعی و مطلوب از کردستان به کشور ارائه کنیم.   

وی اظهار داشت: جفای بزرگی در حق مردم کردستان شده ولی مردم مطمئن باشند پیگیری های لازم را از طریق مراجع قانونی برای شفاف سازی این موضوع انجام خواهیم داد و گزارش آن را نیز به اطلاع مردم می رسانیم.   

مرادنیا با بیان اینکه از ابتدای شروع مسئولیت خود در استان بدنبال کار بودم نه تبلیغ و شعار دادن، اضافه کرد: کارهای مهمی در استان بویژه در حوزه  فرهنگی از جمله جشن نوروز، کنگره  ۵۴۰۰ شهید استان و کنگره مشاهیر کُرد انجام شد ولی کمترین حمایت حوزه رسانه از این برنامه ها صورت گرفت آیا این کم توجهی جای انتقاد ندارد.   

استاندار کردستان گفت: بحث تخصیص آب برای اراضی دیم و تبدیل آنها به زمین آبی را از دو سال پیش آغاز کرده و پس از تلاش ها و پیگیری های زیاد سرانجام موفق به اخذ سهمیه آب برای ۹۶ هزار هکتار زمین در استان شدیم آیا این اتفاق مهمی در بخش توسعه استان نیست؟

وی تاکید کرد: طیفی در حال تقابل با توسعه استان هستند و نمی خواهند سنت شکنی ها را ببینند لذا سعی در پمپاژ نا امیدی در میان مردم دارند غافل از اینکه دود این هجمه های غیر واقعی به چشم مردم می رود هر چند اطمینان دارم اینها دلسوز کردستان نیستند و چون دست شان از رانت و سوء استفاده کوتاه شده اقدام به شایعه پراکنی،  دروغ پردازی و تهمت زدن به مدیران و مردم می کنند.     

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =