استاندار خراسان شمالی: انتخابات هوشمندانه‌ای خواهیم داشت

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه میانگین حضور مردم استان در انتخابات گذشته بیش از میانگین کشوری بوده است گفت: یقینا حضور مردم در انتخابات پیش رو نیز هوشمندانه خواهد بود.

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در آئین تودیع و معارفه سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات این استان اظهار داشت: وظیفه دستگاه های اجرایی و نظارتی برگزاری انتخابات سالم و پرشور است.

وی بر هم افزایی و مشارکت تمامی آحاد مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: مردم همیشه در تمامی صحنه ها حضور داشته اند، هرگاه به آنان نیاز بوده است لبیک گفته اند.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه رای مردم امانتی در نزد دست اندرکاران برگزاری انتخابات است افزود: حق نداریم به جزء این مسیر، مسیر دیگری را طی کنیم.

شجاعی اظهار داشت: تمامی انتخابات در چهار دهه بر پایه رای مردم بوده است، بنیانگذار جمهوری اسلامی با دور اندیشی که داشتند نقش مردم را در انتخابات پر رنگ کردند.

وی افزود: مردم، به معنای واقعی در تعیین سرنوشت کشورشان مشارکت دارند که این امر مانع فعالیت عوام فریبان برای دسیسه ها خواهد شد، زیراکه در تمامی انتخابات مردم حق رای دارند به نوعی حکومت توسط احزاب و مردم انتخاب می شود.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه بنیانگذار انقلاب در قانون انتخابات هوشمندانه عمل کردند اظهار داشت: ایشان پایه را بر حضور مردم دیدند.

وی گفت: اگر آمریکا هم اکنون می خواهد قدرت نمایی کند با بمب افکن ها این امر را ثابت می کند اما قدرت نظام اسلامی مردم آن هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز در این آئین به عید غدیر اشاره و تصریح کرد: پیام این واقعه مهم شایسته سالاری است و به همین دلیل باید در تمامی گزینه ها این ملاک مدنظر همه مسئولان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین  ابوالقاسم یعقوبی افزود: در قرآن و آموزه های دینی بسیار به شایسته سالاری تاکید شده و همچنین گفته شده است امانت ها را به اهلش بسپارید، مسئولیت ها امانت هستند.

وی اظهار داشت: در پیام غدیر آمده است که کار را باید به کارشناس آن بسپارید، به نوعی باید بار بر روی دوش کسی باشد که تحمل آن را داشته باشد.

وی افزود: در انتخابات آتی نیز باردیگر بلوغ فکری خود را در چهل سالگی به رخ جهانیان خواهیم کشاند.

در این آئین از ملک محمد حسن زاده قدردانی و عابدین عابدی مقدم به عنوان سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی انتخاب شد.

۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =