سرانجام تنها مرکز ام آر آی یاسوج چه می‌شود؟

یاسوج- ایرنا- ۱۲ سال از راه‌اندازی «ام آر آی» بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با مشارکت بخش خصوصی می‌گذرد اما در چند روز اخیر، خبرهای گوناگونی از چالش‌های پیش روی این مرکز منتشر شده است.

به گزارش ایرنا، برخی از رسانه های کهگیلویه و بویراحمد با انتشار مطالبی به تعطیلی تنها مرکز «ام آر آی» در شهر یاسوج دامن زده بودند اما با پیگیری های خبرنگار ایرنا و اطلاعات دریافتی از سوی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان ابعاد این موضوع به طور شفاف بررسی شد.

 ۱۲ سال از راه اندازی «ام آر آی» بیمارستان امام سجاد (ع) شهر یاسوج با مشارکت بخش خصوصی می گذرد اما هنوز معضلات درمانی کهگیلویه و بویراحمد در این بخش با چالش های فراوانی مواجه است.

بنا بر اظهارات مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، برای چابک‌سازی و مشارکت بخش خصوصی در توسعه سلامت استان با توجه به سطح بندی توزیع خدمات سلامت به نام دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد دستگاه «ام آر آی» با صدور مجوز از طرف وزارت بهداشت و با مشارکت بخش خصوصی آغاز به کار کرد.

با توجه به این اظهارات بر خلاف مفاد قرارداد بین دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد و بخش خصوصی در این زمینه، در مقاطع فراوانی به علت همکاری نکردن بخش خصوصی مفاد قرارداد اجرایی نشده است.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بر این باورند که پس از پایان قرارداد، مرکز «ام آر آی» یاسوج باید املاک و ساختمان مورد اجاره را به دانشگاه علوم پزشکی این استان تحویل دهد اما برخلاف پایان مدت قرارداد تاکنون به این مهم توجهی نشده است.

 براساس اظهارات مدیرعامل مرکز « ام آر آی» یاسوج نیز، سندی معارض با قسمتی از اراضی سند بیمارستان امام سجاد(ع) این شهر (که هنوز سند آن به نام سازمان تامین اجتماعی است) از طریق سازمان های دولتی ذیربط اخذ شده است.

 متولیان امر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز  داشتند که هم اینک نیز یک دستگاه ام آر آی از طرف وزارت بهداشت به شهرستان بویراحمد اختصاص داده شده و فرآیندهای تحویل و راه اندازی آن در بیمارستان شهید جلیل یاسوج در حال پیگیری است.

این دانشگاه بنا بر وظیفه خود لازم می داند برای جلوگیری از اخلال در روند ارائه خدمات به مردم، با بخش خصوصی همچون گذشته همکاری کند و در این راستا جلساتی با مدیر عامل «ام آر آی» مذکور تشکیل شده اما تاکنون با پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برای رفع مشکل موافقت نشده است.

براساس اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با توجه به ضرورت خدمت رسانی به مردم محروم استان کهگیلویه و بویراحمد، این دانشگاه آمادگی دارد در صورت همکاری بخش خصوصی و رعایت حقوق بیت المال و مردم، نسبت به رفع این معضل اقدام کند که این امر منوط به همکاری مدیرعامل مرکز مذکور با دانشگاه و رعایت قوانین و مقررات جاری و حقوق عامه مردم است.

مرکز ام آر آی یاسوج در سال ۱۳۸۶ در این شهر توسط مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

۹۸۶۸/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =