فرماندار میانه: پیگیر اشتغال فرزندان آزادگان در فرصت‌های شغلی مناسب هستیم

تبریز- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اعلام آمادگی برای رسیدگی و پیگیری مسائل و مشکلات آزادگان، با اشاره به قانون های استخدامی قشر ایثارگران و آزادگان به شرط آزمون در استخدام فرزندان آنان، از پیگیری فرمانداری برای اشتغال فرزندان آزادگان در فرصت های شغلی مناسب خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا مشایخی در آیین تجلیل از  خانواده آزاده های متوفی در شهرستان، ضمن گرامیداشت سالروز ورود شکوهمندانه و پیروزمندانه آزادگان به میهن اسلامی ایران، این روز را فرصتی برای ادای دین و احترام و یادآور دلاورمردی ها، رشادت ها و مقاومت آزادگان و قدردانی از این قشر دردکشیده و ملالت دیده و خانواده های صبور و متحمل آنها عنوان کرد و افزود: امنیت عمومی امروز جامعه نیز در سایه رشادت ها و دلاورمردی ایثارگران در قالب خانواده  شهدا، جانبازان و آزادگان حاصل آمده است.

وی با اشاره به اهمیت آزادگان و واژه آزاده در نظام اسلامی ایران بیان کرد: ایران اسلامی نشات گرفته از اصول تعالیم اسلامی است که در آن بر اهمیت آزادگی و آزاده بودن بسیار تاکید شده است و به حق باید گفت که آزادگان ادامه دهندگان واقعی راه امامت و ولایت با متحمل شدن تمامی سختی ها و مرارت های دوران دفاع مقدس، دوران اسارت و بعد از آن هستند.

مشایخی شاخصه اصلی آزادگان را ایمان راسخ آنان خواند و گفت: ایمان آزادگان سبب مقاومت و ایستادگی شان در برابر رژیم بعثی عراق به نمایندگی از استکبار جهانی شد .

فرماندار ویژه میانه اضافه کرد: اکنون به پشتوانه حضور خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان و مردم ولایتمدار ایران است که می توانیم برنامه های نظام را به پیش برده و زمینه عزت و اقتدار هر چه بیشتر ایران اسلامی را فراهم کنیم.

مشایخی در پایان اضافه کرد: تمامی مسائل آزادگان از سوی نماینده آنان و یا از طریق مکاتبه و مراجعه حضوری قابل پیگیری بوده و از مبادی فرادستی مورد پیگیری  قرار خواهد گرفت.

در این مراسم از خانواده آزادگان متوفی تجلیل شد.

به گزارش ایرنا، از شهرستان میانه 87 نفر در اسارت رژیم بعثی عراق بسر می بردند که  همزمان با سالروز ورود آزادگان به  کشور به زادگاهشان بازگشتند.

7231/3071

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =